Mám prosbu na čtenářky magazínu.

Můj švagr má bratra, který se nestýká s rodinou. Známe jméno - jde o Petra Novotného, narozeného 1962, pojištěnce VZP, víme, že ve svém rodišti - Brně - je hlášen jako bezdomovec, ale pracuje podle posledních informací v Praze.

Chceme respektovat Petrovo rozhodnutí se s nikým z rodiny nevidět, je to jeho rozhodnutí a jeho právo, ale jeho matka umírá a její poslední přání je uvidět zase svého syna. Protože její stav je kritický, byli bychom rádi, kdyby se Petr o tom alespoň dozvěděl, rozhodnutí je pak už jen na něm.

Vzhledem k tomu, že není oficiálně nezvěstný, nelze se obrátit na policii, a vzhledem k tomu, že je - pokud víme - zaměstnaný, nejspíš nevyhledává charitativní organizace, a tak volíme tuhle poněkud atypickou formu, protože máme už jen pár dní k tomu, abychom mamince splnili její pravděpodobně úplně poslední přání.

Nevíme, kam jinam se obrátit. Pokud můžete, prosím, pomozte nám. Moje sestra na požádání sdělí do vzkazů bližší informace - její nick je Kuře, ale dnes není na netu.

Děkuji všem, kdo pomůžou nebo alespoň poradí, jak postupovat...

Pajda

Reklama