Ahoj,

s přítelem bydlíme v nájemním domě na Praze 1 (přesněji na rozhraní Prahy 1 a Prahy 2). Smlouvu máme na dobu neurčitou, ale dům je s majitelem. V poslední době se na ž-i hodně řešilo bydlení, a tak: takže bych ráda slyšela vaše názory. Mám pochopitelně strach z deregulace. Byt je dost velký (přes sto metrů) a vím, že nový nájemníci, ti neregulovaní, za něj platí 25 000 Kč(!).

Bojím se, že po deregulaci po nás budou chtít to samé a to ani nedáme dohromady. Nevíte, jak to dopadne? Jak vůbec vypadá ten zákon? Co přesně v něm je? 

Druhý problém spočívá v tom, že můj přítel to prostě odmítá poslouchat. Argumenty ho nezajímají, pořád čeká, že to „nějak“ dopadne. Vyrostl v tom bytě, celý život žije v centru města. A nechce se stěhovat. Navíc na vlastní byt ani nemáme peníze. A zadlužit se na celý život, to se mi nelíbí. Chtěla bych mít mimi a nevím, jak by se to dařilo, kdybychom spláceli hypo. Moje máma nám pořád nabízí, abychom žili u ní, protože má vůči Praze předsudky. Jenže můj přítel by na vesnici určitě nešel. Navíc by nechtěl jít do paneláku, ovšem i ty panelákové byty jsou příšerně drahé. V realitních časopisech píšou, že ceny panelákových bytů budou klesat a není to dobrá investice. Na sídliště se prý stahují divné existence a stanou se z nich ghetta. To by mne zajímalo jak, když tam i malý byt stojí milion. Nemá cenu ještě chvíli počkat, přeci ty ceny bytů nemůžou být vyšponované takhle pořád?

Natálka


Čtenářky se s Vámi podělí o své zkušenosti a informace o deregulaci nájemného naleznete na internetu - např.ZDEReklama