Milé internetové souputnice,

obracím se na Vás všechny s naléhavou prosbou o informace. Nevíte některá o osvědčené firmě, pro kterou by se dalo pracovat doma na pc?

Mám přítelkyni Alenku ve věku těsně před šedesátkou. S bývalou novinářkou a autorkou několika krásných knížek jsem se seznámila ve chvíli, kdy mi několikrát pracovně velmi nezištně pomohla. Postupně jsem zjišťovala, že tahle klasicky vzdělaná dáma mi nejen profesně, ale i lidsky dává hrozně moc, a staly se z nás přítelkyně. Ať jsme mluvily o čemkoli, vždycky měla rozsáhlé znalosti, orientuje se v literatuře, jazyce (dokonce v několika), v historii, divadle, je velmi kreativní. Navíc taková ta dobrá duše, se kterou nemáte žádnou smlouvu, ale která kde může, pomůže.

Bohužel, tato všeobjímající dobrota přitahuje i prevíty, kteří rádi využívají cizích nápadů, ale když dojde na placení honorářů, najednou nevědí, o čem je řeč. A na několik takových dobrá Alenka za poslední tři roky narazila. Vždycky se pustila s někým do nějakého projektu, aby pak zjistila, že to bylo k ničemu, popř. dotyčný vydělal, ale s ní už nepočítá. Ach bože, čirá naivita, říkáte si, copak ona neměla smlouvy? Někdy měla, někdy neměla, prostě nějakým způsobem si vybírala svoje průsery (odpusťte, ale jinak to nazvat nejde). Výsledkem je to, že poměrně movitá dáma, která sponzorovala několik dětských domovů, se dostala do velkých finančních potíží.

To by samo o sobě až tak nevadilo, v těžkých dobách matky samoživitelky chodívala i mýt schody. Jenomže teď se k tomu přidala nemoc, která jí umožňuje pracovat duševně, nicméně nedovolí téměř nikam chodit, a pravidelné a čím dál tím častější ataky choroby ji, dle jejích slov, společensky a pracovně znemožňují.
Zkrátka rakovina je svině. Alenka s ní bojuje už nějakých 15 let. Jednou za čas ji postihlo těžké krvácení... Ale teď už je to každou chvíli, občas si poleží ve špitále na kapačkách. A vzhledem k tomu, že nemůže vycházet za prací, že má 18letého syna, je na volné noze a platit se prostě musí, volám teď SOS!

Nevíte někdo o JAKÉKOLI práci doma na pc?
Práci na doma pro osobu, která ovládá Aj, Fj a tuším i Nj, má obrovský přehled, je velmi bystrého rozumu, jen tělo jí ze dne na den téměř přestalo sloužit...?


Prosím, ozvěte se s čímkoli, o čem máte jistotu, že to není reklamní trik či podfuk. (servery www.pracedoma.cz a pátrání ve vyhledávačích má za sebou, jde mi o shánění něčeho konkrétního). Děkuju!

Suzanne

Milá Suzanne, věřím, že se mezi čtenářkami najde některá, která bude umět v téhle situaci pomoci. Moc držím palce.


 

Reklama