Hezký den, milé ženy-in,
chtěla bych poprosit o radu, co mám poradit mým rodičům. Jsem na nemocenské a musím vše řešit zatím jen od počítače.
Minulý týden se k mým rodičům vnutil nějaký podomní obchodník a vnutil jim nějaký výrobek Biomal Laguna, který prý vyzařuje magnetické záření a bude jim léčit bolest nohou. Prostě si je vytipoval jako špatně chodící lidi a zneužil jejich bolestí. Prý jim slíbil zlaté svaté, jak je bude chodit léčit a podobně.  Nechápu, jak mu mohli naletět, když už mají s takovými vnucenými nákupy tolik špatných zkušeností. Neměli ani peníze, tak dokonce podepsali smlouvu o úvěru, protože oba špatně vidí, tak si prý ani nevšimli, že je to pro Home Credit. Ten člověk jim to samozřejmě neprozradil, jen jim řekl, že jim to rozloží na splátky, a prý jim výslednou cenu asi 20 tisíc ten člověk do té smlouvy napsal až na konec, když prý předtím mluvil něco o osmi tisících.
No prostě úplně moje rodiče zblbl, ono se sedmdesátiletými nemocnými lidmi to jde snadno. Tenkrát před týdnem mi večer matka celá nešťastná volala, co má dělat, to se jí to teprve rozleželo v hlavě. Neuměla jsem jí poradit nic jiného, než aby napsala té firmě, že odstupují od smlouvy, a aby tomu chlapovi zavolala, ať si to vezme nazpět. Ten s tím samozřejmě prý už nemá nic společného. Firma jim odepsala, že je smlouva v pořádku a že nevidí důvod, proč by neměla být plněna.
Budu hledat rady  na spotřebitelských stránkách na netu. Ale nemáte někdo nějaký ověřený tip, jak si v takové situaci poradit? Děkuji.
Bonda


Milá Bondo,
je mi to moc líto. Nechtěla bych být špatným prorokem, proto dávám ostatním ženám-in prostor.
Snad vám některá z nich poradí něco rozumného.

Reklama