Manžel paní Marcely z malé vesnice u Příbrami je v intimním životě velmi náruživý a po své partnerce soustavně požaduje různé sexuální experimenty. Marcelu však jeho neutuchající „zájem“ začíná unavovat.

Dlouho jsem zvažovala, jestli se mám svěřit, trochu se obávám, že to bude k smíchu. Někdo by totiž možná „můj problém“ považoval spíš za výhodu.

Brali jsme se s manželem dost brzy. Mně je teď 24, Honzovi o dva roky víc. Ani on ani já jsme nebyli ve vztahu těmi „prvními“. Já měla za sebou už tři sexuální zkušenosti, Honza známostí vystřídal víc. Přesto jsem toho ale zřejmě o sexu dost nevěděla, a tak mě zpočátku jeho sexuální náruživost velice lákala a přitahovala.

Erotická poutaVzali jsme se po půl roce chození. Manžela neustálá chuť v oblasti sexu experimentovat nepřecházela a přiznám se, že mě to ze začátku hodně bavilo. Ale jeho ani po třech letech touha zkoušet různé neobvyklé praktiky nepřešla.

Já však už o ně ztratila zájem. Často mě totiž velmi vysiluje to, že chce pořád něco nového, ještě neobvyklejšího. Moje přání, abychom toho nechali, příliš nerespektuje. Děti zatím nemáme, takže nejde o to, že bych ztratila zájem o sex po porodu, jak se často ženám stává.

Docela jsem dostala strach, jestli je manžel opravdu normální.

Marcela T., Příbramsko

Marcelin problém rozebral sexuolog Dominik Kučera:

Nesoulad mezi partnery v intimní oblasti je obvykle příčinou narušení vzájemné komunikace, a to často nejen v této sféře. Momentální nechuť partnerky k sexuálnímu styku může muž vnímat jako ohrožení jeho role životního partnera.

Tím mohou v manželství vznikat závažné konflikty, které se někdy těžko řeší i ve spolupráci se zkušeným manželským poradcem. Je tedy dobré zprůhlednit motivace a příčiny nesouladu sexuální žádostivosti u partnerů.

Odborníci často radí dohodnout se na mimokoitálním uspokojení partnera partnerkou. V některých případech je žena spíš ochotná přijmout dohodu o uspokojení partnera sexuálním stykem bez nároků na její vzrušování.

Každopádně ve vašem případě je určitě vhodné otevřeně mluvit o tom, co vám v intimním soužití vadí. Hledání společných řešení nebývá snadné, často však odvrátí hrozbu vážného narušení vztahu.

Uvítala byste, kdyby byl váš sexuální partner v posteli náruživější a vynalézavější? Máte ráda experimenty? Chtěla byste se milovat s partnerem častěji, nebo naopak méně často?

Reklama