Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s chováním manžela, když byl přítomen porodu.

Na naše dítě jsme se oba dva moc těšili a manžel chtěl být od začátku u jeho narození. Byla jsem ráda, protože jsem se porodu docela bála a myslela jsem si, že mi partner bude oporou. A to on taky byl.

 

Porod probíhal poměrně dobře, bez komplikací a narodila se nám krásná zdravá holčička. Manžel na mě byl po celou dobu velmi hodný, pomáhal mi dýchat, utíral mi čelo a byla jsem šťastná, že je tam se mnou.

 

Jenže teď, tři měsíce potom, je to mezi námi nějaké divné. Ono to trvá už od té doby, ale dříve jsem to tak nevnímala. Byla jsem v šestinedělí a trvalo mi, než jsem se zaběhla v mateřských povinnostech.

 

Ale nyní už jsou malé tři měsíce a je opravdu zlatíčko. Moc nepláče, je to takový náš smíšek.

S manželem ji velmi milujeme.

 

Problém je ale náš vztah. Či spíše sex. Vím, že mne manžel stále miluje. Chová se ke mně ohleduplně, pomáhá mi, jak může. Trpím ale tím, že se mě ani nedotkne. Ani mě nepohladí, nepolíbí, když, tak velmi sporadicky a jakoby odtažitě.

 

Od narození dcerky jsme se ještě ani jednou nemilovali. Zkoušela jsem ho svést, ale nepochodila jsem a pak jsem se ještě cítila trapně.

 

Ptala jsem se ho, čím to je, a on mi řekl, že když mě viděl tak moc trpět, že má strach, aby mi neublížil, abych nepřišla znovu do jiného stavu.

 

Jenže já si myslím, jestli jsem se mu při tom porodu třeba nějak nezošklivila. Zní to hloupě, já vím. Ale jinak si to vysvětlit neumím. Dříve mezi námi všechno fungovalo a klapalo, a teď najednou taková změna.

 

Jsem z toho nešťastná a chtěla jsem se zeptat zdejších maminek, jestli třeba neřešily podobný problém a jak dlouho to případně trvalo.

Děkuji za vaše rady.

 

Reklama