Kontakt se slanou či chlorovanou vodou, tření kůže o oblečení či boty, ale rovněž práce s čisticími prostředky v domácnosti, zahradničení, nošení bižuterie… všechny tyto situace pro vás znamenají jediné: mohou přispět k poškození či oslabení kožní bariéry, která pak neplní svou přirozenou ochrannou funkci! Jak to poznáte? Kůže je podrážděná, začervenalá a může i popraskat. Toto všechno jsou příznaky kontaktní dermatitidy.

V jakých situacích dochází k podráždění pokožky? Je jich mnoho…

Podrážděná pokožka může pěkně potrápit jak kojence, tak děti i dospělé. Proto by vaše domácí lékárnička nebo kosmetická taštička, kterou si balíte na dovolenou, měla obsahovat produkty vhodné pro celou rodinu, které uleví od zarudnutí a podráždění a chrání pokožku před agresivními vnějšími vlivy.

Tyto požadavky splňují Reparační krém Dermalibour+ a Ochranný krém Dermalibour+ Barrier od francouzské dermokosmetické značky A-derma, která již více než 30 let pečuje o křehkou pokožku dětí i dospělých. Možná jste o ní už slyšeli v souvislosti s přípravky na atopický ekzém. Všechny přípravky A-derma obsahují jedinečnou aktivní látku rostlinného původu, extrakt z BIO výhonků ovsa Rhealba®, který byl vybrán pro své zklidňující a obnovující účinky.A-DERMA Dermalibour+ Barrier Ochranný krém, 50ml, 100 ml

A-DERMA Dermalibour+ Barrier Ochranný krém posiluje přirozenou kožní bariéru a pomáhá chránit podrážděnou pokožku vystavenou vlivům podnebí, vody (slané i chlorované), odírání, tření, dráždivým kovům nebo chemickým vlivům (čisticí prostředky v domácnosti). Slouží tedy jako prevence proti poškození kožní bariéry, ale zároveň umí chránit pokožku, u které již k podráždění došlo. Díky efektu „druhé kůže“ ochranný krém pokožku izoluje a chrání, zároveň napomáhá obnově epidermis a podrážděnou pokožku čistí. Je vysoce voděodolný, odolá až 5 koupelím (včetně mořské a chlorované vody). Krém je vhodný i pro kůži se sklonem k atopii a má příjemnou nelepivou texturu. Velmi dobře se vstřebává, takže se po aplikaci můžete jít ihned věnovat svým oblíbeným aktivitám.

A-DERMA Dermalibour+ Reparační krém, 50 ml

A-DERMA Dermalibour+ Reparační krém pečuje o pokožku, u které již k podráždění došlo. Zarudnutí, pnutí, svědění nebo olupování – však to všichni dobře známe. Můžete jej použít i na opruzeniny nebo podráždění v okolí úst nebo na rukách. Oceníte jej na kožní vyrážky a odřeniny nebo na štípance od hmyzu. Extrakt z výhonků ovsa Rhealba® zklidňuje křehkou pokožku a komplex mědi a zinku zabraňuje množení bakterií. Po aplikaci tohoto reparačního krému doporučujeme podrážděnou pokožku namazat ochranným krémem Dermalibour+ Barrier, který na pokožce vytvoří ochrannou bariéru a drobnou ranku či vyrážku izoluje – kůži tak chrání před dalším podrážděním.

Přípravky značky A-DERMA jsou k dostání online nebo v partnerských lékárnách.

Více informací naleznete zde.
 

Reklama