Hezký den čtenářkám,

ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti se společným zaměstnáním partnerů/manželů.

Mám zajímavou práci, která mě baví, před 6 měsíci jsem odešla z firmy a začala jsem se oboru věnovat na vlastní pěst. Zatím jsem po všech stránkách spokojená, konečně mám pocit, že jsem si udělala v životě pořádek a zodpovídám si sama za sebe.

V době, kdy jsem odcházela ze zaměstnání, jsem také navázala vztah se svým dlouholetým kamarádem. Musím říct, že tyto dvě události spolu nijak nesouvisely, protože výpověď jsem podala o několik měsíců dříve.
Aby to nebylo jednoduché, můj přítel žije 250 km ode mě, což pro nás představuje stálé cestování.
Protože se známe z VŠ, máme i úplně stejnou profesi a on pracuje také sám se svým kolegou. Díky tomu se můžeme vídat jednodušeji a vzájemně se přizpůsobit.

Nicméně jsme se rozhodli, že spolu začneme žít a já se přestěhuji z velkého města na hory k němu. To pro mě představuje určitě postupnou ztrátu klientů a zakázek, a proto jsme se dohodli, že budeme pracovat spolu (ještě s jeho kolegou).

Já jsem z toho stále více na pochybách - moje pracovní tempo je poněkud nadstandardní, jsem schopná pracovat rychle a ve stresu, ale je mi jasné, že to samé budu požadovat i od svých kolegů. On je mnohem větší kliďas, má svoje tempo a je schopný honit vše na poslední chvíli... obávám se, že si na to nezvyknu a bojím se, že se pracovní problémy budou příliš promítat i do našeho vztahu, a to nemluvím o tom, že spolu budeme trávit celý den v práci a potom ještě doma... jak bude vypadat dovolená si ani neumím představit. :)

Proto se chci zeptat, máte nějaké zkušenosti se společnou prací partnerů na jednom pracovišti?

Díky předem za názory a přeji Vám příjemný den!

Karin