Milá redakce, milé ženy in,
 
nikdy jsem nevěřila, že budu psát do této rubriky, ale jsem už v koncích. Doufám, že mi poradíte, minimálně jestli je to, co prožívám normální, nebo jestli mám navštívit specialistu "na hlavu".
 
Jsem dva roky vdaná, s mužem máme hezký vztah, máme se rádi, máme kde bydlet, hlad máme málokdy:). Po roce manželství jsem otěhotněla. Dítě jsme si oba přáli, těhotenství bylo bez problémů, dá se říct, že jsem si je užívala. Těšili jsme se na tu velkou změnu, na to, že budeme tři a konečně rodina. Přečetli jsme spoustu literatury a vyslechli rady a názory všech známých, kteří už dítě mají. Pluli jsme si na růžovém obláčku... Když mi dva týdny před termínem praskla voda, nepropadla jsem panice, ale s lehkým úsměvem na rtech se vezla do porodnice, s pocitem, že konečně UŽ... a tím taky pohoda končila. Porodní bolesti trvaly 24 hodin, lezla jsem po čtyřech a posílala manžela, který se mě snažil utěšovat, ke všem rohatejm.

Myslela jsem si, že to je moje poslední hodinka...ale nakonec se dcera přece jen narodila, přinesli mi jí "přiložit" k prsu a sestra mi sdělila, že mám divný bradavky, a že neví, jak budu kojit. S tím odešla a já to ani moc nevnímala. Druhý den mi dceru přinesli, s ničím neporadili, dali mi ji k posteli se slovy, že je nás tam jak holešováků a odešli... abych to shrnula - přístup sester na oddělení byl zvláštní, nikdo s ničím nepomohl. Taky jsem přišla o mlíko. Asi ze stresu, že nevím co a jak... malou krmím náhražkou, prospívá asi dobře, pláče přiměřeně a celá rodina je z ní nadšená... až na mě.

Necítím žádnou neutuchající lásku, když na ní koukám, nevstávám v noci s písní na rtech a s úsměvem, jak krásně kaká a papá... Vše dělám mechanicky a jako stroj. Bojím se, že mi přeskočilo a že nejsem normální. 14 dní po porodu si nemůžu zvyknout na to, že mám život vzhůru nohama. Chybí mi chvíle klidu s manželem a začínám se bát, že ji nikdy nebudu mít normálně mámovsky ráda.

Nevím, co se to děje, jinak jsem ve všem "normální" a pohodová ženská, mám přátele, koníčky, měla jsem dobrou práci a žila si spokojeně. Proč se teď nemůžu srovnat s tím, na co jsem se těšila? Mám zajít za odborníkem? Nebo to "přejde"... Prosím o radu ty z vás, které zažily třeba něco podobného... budu vděčná za jakýkoli tip.
 
Děkuju a zdravím.
 
Zoufalá čtenářka


Tak tady já určitě neporadím. Závažné téma takhle na ráno, ale odkládat jej nemá smysl. Poradí některá z vás? Já bych se přikláněl k zásahu odborníka, ten by určitě věděl, co je správné. Rozhodně držím palce Vám i Vaší holčičce…

Reklama