Přeji krásný den všem čtenářkám a i redakci,
 
předem mé zpovědi, či jak to napsat, bych chtěla poděkovat, že existuje Žena-in.cz, která dokáže naslouchat cizím lidem a zároveň i pomoci a podržet člověka v nesnázích.
 
Vše, co se mi v životě děje a stalo, asi nepopíši v pár řádkách.
 
Vyrostla jsem v rodině, která absolutně nefungovala, otec začal sázet a hrát, tudíž výplatu matce nepředával a někdy mi i ukradl peníze, a matka na truc začala pít. Vyčítala mi vše a všechny, hrůza. To vše vyvrcholilo minulým rokem, matka odešla od nás, nyní má prý nějakého přítele, který jí dost pomáhá. Je mi 24 let a již několik let se starám sama o sebe. Po odchodu matky otec neplatil absolutně nic, vždy si vymyslil, že ho okradli, i když mi na očích viděl, že vím, že lže. Takže jsem platila vše sama.
 
Matka odjela za svou rodinou na Šumavu a vzala si s sebou psa, kterého pak vrátila otci, a obratem odjela zpět (což mi opravdu přišlo nechutné). Pak jsem slyšela, že se tam nepohodla a odjela pryč do azylového domu do Husince a nyní je v Kutné Hoře. Nepočítám, že se vrátí a ani bych jí to nedoporučila, může být ráda, že má otce z očí. Hlavně já si s ní vůbec nerozumím, žárlí na všechny, se kterými se bavím, je to hrozné. Každý jí ublížil, pořád si stěžuje a tak.
 
Ale nyní zpět k mému otci, když neplatil, tak jsem odjela ke kamarádce a o Vánocích mi volala majitelka, že není x měsíců zaplaceno, v tu chvíli se mi zhroutil svět, jediné štěstí bylo to, že mám přítele, který mě podržel, jsem šťastná, že ho mám:).
 
Tak jsem se pak po čase vrátila, otec něco zaplatil. Postupem času se ke mně přistěhoval i přítel. Ale otec opět přestal platit, pak se pokusil o sebevraždu, ale byla to demonstrace, jelikož se vrátil domů, tak jsme ho nechali odvézt, doktor mi řekl, že ve stavu, v jakém byl, stačil okrást ještě sestřičku, asi si mě dokážete představit, chtěla jsem se v tu chvíli propadnout do země.
 
Otec mi dluží hodně peněz, ale dělá mi samé naschvály, když náhodou má peníze, tak zaplatí složenky (doufám, že v té nové práci vydží a dá se dohromady, nic zlého mu nepřeji), ale odmítá mi platit v hotovosti. Chtěla bych si peníze dát na stranu a něco si za ně pořídit. A tu jsme u dalšího problému, bojím se, že když si něco pořídím, že k nám vlítne exekuce a o vše příjdu. Ale nyní akutně potřebuji novou ledničku, co mám dělat?
 
Otec mi dělá samé naschvály a jsem na něho tak vysazená, že mi leze mráz po zádech, i když my řekne jen pozdrav ahoj.
 
Nevim, proč to dělá, ale už toho začínám mít plné zuby.
 
Majitelka domu je velmi hodná a ochotná, kdyby nechtěla, tak by mi tak nepomáhala, ale já v tom bytě asi nevydržím, aniž bych se nezbláznila, jediné, co mě drží nad vodou, je můj přítel a práci, kterou mám.
Oba rodiče chtějí, abych za ně řešila vše, musila jsem si kvůli nim změnit i číslo telefonu. Pořád mě bombardovali smskama. Hrůza.
 
Takže z toho vyplývá, že nemám žádnou rodinu. Jen přítele, který pro mě znamená vše, a mou tetu (sestru mé matky).
 
Chtěla bych si najít jiné bydlení, ale není to jednoduché, nájmy jsou třikrát i víckrát dražší než ten nynější. Můžete mi prosím poradit, co byste dělali v této situaci?
Na jednu stranu jsem vděčná, že jsem samostatná a na nikom nezávislá, ale přišla jsem o hodně, co se týče podpory rodičů, dětství apod.
 
Děkuji za Vaše případné odpovědi