Stella je mladá, atraktivní dívka. Daří se jí v práci a je finančně nezávislá.


Přesto si dosud nedokázala najít stálého partnera. Muži ji obletují, ale do vážného vztahu se nehrnou...

 

Letos v létě mi bylo už pětadvacet. Pracuju jako sekretářka (nesnáším „módní“ slovo asistentka) ve firmě vyrábějící nábytek, a „vedle“ jsem příležitostná fotomodelka.

 

Jsem finančně zajištěná a mám všechno, co si jen mladá, nezávislá holka může přát. Jenže se mi nedaří najít si stálého partnera.

 

Měla jsem známost, ale ta po roce a půl skončila. Přítel totiž strašně žárlil a vadilo mu, že jsem často o víkendu jezdila fotit i do zahraničí, bez něj. Já přitom neměla na jiného ani pomyšlení.

Když jsem ho ale přistihla, jak mě tajně přijel špehovat na Slovensko, kde jsem fotila kalendář, strašně jsem se nakrkla. Jeho „inkognito“ jsem ve vzteku odhalila před ostatními ze štábu, a tím jsem naopak příšerně naštvala jeho.

 

Na pokoji v hotelu pak na mě křičel, že jsem k..., že fotím jen proto, abych se mohla ukazovat, a že s „takovou“ nechce nic mít. Odjel domů do Hradce, a když jsem se vrátila, našla jsem jeho skříně vyklizené.


Pobrečela jsem si, ale mám svou hrdost, a tak jsem mu už nezavolala. Od té doby jsem sama.

 

Přitom si všichni myslí, že musím mít kluka na každém prstu. Netvrdím, že jsem ošklivá, taky pro to, jak vypadám, hodně dělám (thaibox, plavání, běh na stepru). Ale jakmile se seznámím s nějakým mužem, který se mi líbí, buď se mě bojí, nebo se se mnou vyspí a už se neozve.

 

Když to shrnu, dá se říct, že mě muži obletují, ale jen do chvíle, než spolu prožijeme noc, a pak zavolají, jen když chtějí „holku do postele“. Když jim nevyhovím, „vztah“ ukončí.

 

Já přitom toužím po normálním chození, po rodině, po dětech.

Teď sice dávám přednost kariéře, chci si něco ušetřit, ale vím, že nic netrvá věčně, že mi za chvíli přibudou starosti s dětmi, vrásky na tváři a „ozdobí“ mě nějaké to kilo navíc. Tak musím využít situace, dokud to jde. Ale vždyť přece podobně uvažuje spousta holek.

Proč jen já mám takovou smůlu? Proč je to tak?

 

Stella (25), Hradec Králové

 

Redakční psycholožka Mgr. Radka Vaňková se domnívá, že by měla Stella s prvním milováním nespěchat a vyčkat, až přítele lépe pozná. Souhlasí, že hezké dívky to nemusí mít vždycky jednoduché:

Pokud jste přitažlivá, je jen přirozené, že se kolem vás točí víc mužů než kolem jiných žen. Právě proto však máte zvýšenou šanci, že to budou právě ti, pro které je krása a přitažlivost jediné, co je na ženách upoutá.

 

Také si spousta z nich zřejmě bude myslet, že na tom není nic divného a že vy sama také hledáte chvilkovou známost.

 

Chápu, že je pro vás těžší než pro jiné ženy navázat kvalitní vztah. Jediné, co vám mohu poradit, je značně prodloužit čas seznamování.

 

Zní to možná jako klišé, ale první milování odložte až na dobu, kdy budete přítele opravdu dobře znát.

Reklama