„Je to frustrující. Potřebu sexu cítím velice intenzivně, avšak nestane se, abych ji zahnala sexem s kýmkoliv. Nejen pro partnerské soužití, ale i pro sex mám vysoká kriteria, i když zdánlivě jednoduchá. Musíme se oba skutečně milovat. A protože takový cit není běžně k mání, už několik let jsem opačným pohlavím nedotčena. Nespím s každým. Jsem normální?“

Takovou otázku sobě i nám ve svém dopise redakci klade čtenářka ÁjinaW, kterou zaujal článek Češi jsou věrnější a v sexu zodpovědnější!

„Nepřijde mi, že by se to zakládalo na pravdě. Za totáče byla rodina i uměle udržována, rozvody komplikované a být chápaná jako lehká dívka, s tím se ženě těžko žilo. Naše a další generace se v tomto směru velmi uvolnily, vznikl takový nějaký kult chtíče. A já si v ani ne čtyřiceti připadám jako z jiného světa. Jen proto, že mi k příjemnému prožitku nestačí jen přítažlivé mužské tělo a příjemná atmosféra předtím,“ zamyslela se.

Před sexem„Prostě to tak mám. Tři partneři byli zároveň mými jedinými milenci. To vždy rozesměje kamarádku. Eva jich totiž měla tolik, že se počet nedá ani dvojciferným číslem vyjádřit. A tvrdí, že to je obvyklé. Zamyslet nad sebou bych se měla já. Život je prý jen jeden, tak proč se omezovat i ve chvílích, kdy jsme singl,“ uvedla ÁjinaW. Podle ní by naopak Eva měla napsat článek s titulkem Jsem promiskuitní, ale nevadí mi to. A navíc je to normální.

Pisatelka se rozvyprávěla o nedávné zkušenosti, kdy poznala zhruba stejně starého muže. Potkal ji v obchodě, kde pracuje, a hned se tam objevoval každy den. Po necelých čtvrnácti dnech ji pozval na večeři. „Souhlasila jsem. Byl sympatický a chtěl jsem si dát šanci poznat ho,“ uvedla. Na samotné posezení má jen nejlepší vzpomínky. „Ke konci, když už jsme jen popíjeli kávu, mi nabídl, že bychom mohli jít pokračovat k němu. Vyprskla jsem smíchy v domnění, že je to špatný vtip. On to ale s vážnou tváří zopakoval. Když jsem jednoznačně odmítla, skončila idylka. Byl nepříjemný, říkal: Dneska už se to bere nějak jinak a já že jsem prostě konzervativní stará paní,“postěžovala si. „Nechci být jen nádobou pro něčí uspokojení, chci mnohem víc,“ poznamenala.

„Ať už mi bylo dvacet nebo mi bude čtyřicet, připadá mi divné prožívat intimní chvíle s někým, ke komu nemůžu mít důvěru. Kdo neví, co mám ráda, a naopak. Kdo oproti mně nepovažuje sex za jeden z vrcholů citově podložených tužeb. Fakt jsem asi divná. Nebo je víc takových žen?“ dodává s otázkou ÁjinaW.

ÁjinaW a Eva - jsou to dva extrémní přístupy k řešení sexuálního života bez stále partnera?

 

kondomySpojte příjemné s užitečným

Chraňte se před početím pohlavními chorobami! Hlavní a prapůvodní funkcí kondomu je sice ochrana, ale ochrana nemusí být nudná! Naopak! Naším tipem jsou vylepšené klasické kondomy, které váš sexuální prožitek ještě umocní – prezervativy Inspirace s označením Aroma, Komfort a Intenziv. Více detailních informací naleznete zde: www.inspirace-kondomy.cz