Vzpomenete si ještě na paní Evu, jejíž příběh jsme vám zprostředkovali v článku Synek přišel na svět jen na pět dnů? Tato žena, jejíž osud a životní statečnost vás tolik zaujala, vás dnes žádá o pomoc pro svého syna.


Malý Miloušek je ve svých pěti letech po několika operacích již živé a veselé dítko. V očích těch, kteří by mu mohli poskytnout předškolní výchovu, kterou tolik potřebuje, je to ale málo. Dávají od tohoto špunta, který jen potřebuje trochu zvýšený dohled raději ruce pryč.

 

Díky obrovskému nasazení lékařských týmů, několika oddělení pražské motolské nemocnice a Milouškově vůli žít, je z něho dnes báječný malý chlapík, který už chodí na nočník, mentálně je naprosto v pořádku, jen pochopitelně potřebuje trošku větší péči a dietu. Bohužel, když Eva popíše, co všechno má Miloušek za sebou, prozatím žádné pracoviště nebylo ochotno ho přijmout.

 

Milouškova porodní váha byla 1740 g.

Malý Miloušek přežil hodně komplikací, množství těžkých infekcí, 10 dnů byl v umělém spánku na ARO, fibriloval, přestával dýchat, modral. Měl vývod moči přímo z ledvin (nefrostomie), který si po pěti měsících nedopatřením sám vytáhl. To způsobilo komplikace takového rozsahu, že bylo nutno znovu okamžitě operovat.
Močový měchýř mu byl přišit k dutině břišní, odkud měl nový vývod (epicistostomie). Vlastně čůral pupíčkem.

 

„Prosím pomozte mi, trvalé bydliště mám bohužel na Praze 3, ale žiji s manželem a dětmi v Dejvicích. Proto jsem se rozhodla, že Milouška přihlásím soukromého Dětského centra Tulipán na Praze 6, kde jsem byla ochotna hradit měsíčně částku 3 600,- korun  za deset návštěv po čtyřech hodinách,“ říká maminka a pokračuje.


Tato částka nezahrnovala stravu, kterou jsem, protože je dietní, byla ochotna malému do centra vozit.  Milouška zde přihlásili, sepsali se mnou přihlášku a po týdnu jsme se zde byli ukázat. Malému se mezi dětmi líbilo a moc se těšil. Je to logické, protože v tomto věku dítě kontakt s vrstevníky nesmírně potřebuje a schází mu. Byla jsem moc ráda a všechno měl připravené. Stále chodil s tím kufříčkem a ládoval tam ponožky a žáby, které si chtěl do školky vzít,“ říká.

 

Včera, den před nástupem do zařízení, mi večer najednou zatelefonovala majitelka centra, že jeho přijetí není možné, vzhledem k tomu, že nesplňuje požadavky zdravého dítěte. Nevím, na koho se mám obrátit a kdo by  se nebál pomoci.

 

Náklady na zvýšenou péči jsem ochotna hradit a podílet se na pomoci se stravováním Milouška. Miloušek potřebuje předškolní výchovu. Nevadilo by mi, kdyby v případě, že by se našel někdo, kdo by se nebál dítěte po několika operacích, i dojet například na Prahu 7, nebo do okolí šestky. Jen zoufale potřebuji, aby se mému synovi dostalo možnosti vyrůstat jako plnohodnotný malý kluk a aby měl prostor se zařadit do kolektivu svých vrstevníků. Vždyť není nemocný, jen potřebuje trochu více ohledu a lidského pochopení. Předem velice děkuji za případnou pomoc, kontakty, nebo radu,“ řekla nám paní Eva a my doufáme, že na Ženě-in třeba najde pomocnou ruku.

Kontakt na mladou maminku je 733 356 096 nebo pište do naší redakce.

 


Znáte zařízení v okolí Prahy 6 a 7, kde by malý Milda mohl kamarádům a paní učitelce zazpívat tak, jako mamince?

Reklama