Tak už je to tady. Mám dceru, které je 16 let a od března chodí s devatenáctiletým klukem. Už jsem ho i viděla, je docela fajn a nic proti němu nemám. Oba jsou ještě takový mláďata.

Jenže. Před chvílí mi Pavla volala, že by chtěla s Romanem dneska odjet k nim na chatu a být tam až do neděle. Budou tam prý i jeho rodiče.

Já nevím, jestli jí to můžu dovolit, protože mi na tohle přijde ještě dost mladá. O sexu jsem ji poučila myslím dost, ale domnívám se, že spolu ještě intimně nežijí. Teda aspoň doufám, pořád jí vtloukám do hlavy, aby myslela na antikoncepci, a zatím žádné prášky nebere.

A teď by měla odjet na tu chatu a já jsem přesvědčená, že tam určitě k něčemu dojde. Proto tam přece jedou, že? A mám najednou hrozný strach. A taky si říkám, že je jí teprve 16, že je to ještě brzy, aby trávila víkendy na chatě se svým klukem. A kdoví, jestli tam ti rodiče budou. Třeba mě jen tak balamutí.

Prosím vás, poraďte mi. Nevidím to moc černě? Nebo jsou mé obavy na místě? Holka bulela do telefonu jako amina, prosila jak blázen, že chce jet, že bude slušná, že nic nevyvede. Jenže já to znám, sliby chyby.

Děkuji za všechny názory.

Šárka

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Milá Šárko, ani nevíš, jak moc tě chápu. I já jsem prožívala něco podobného. Tehdy jsem to řešila tak, že jsem holku prostě pustila. S krvácejícím srdcem, s vidinou vlastního zkaženého víkendu, protože myšlenkami jsem byla pořád někde jinde.... Ale dopadlo to dobře. Dcera nezklamala. Hodně záleží na tom, jaký máte vzájemný vztah, jestli je založený na důvěře... Držím palce, abys tuto situaci zdárně vyřešila.

A jen tak na závěr... holka, jednou to přijít muselo :o))))

Reklama