Milá redakce a dneš především Meryl,

jsem Vaší pravidelnou čtenářkou a hltám téměř každý článek, který vyjde. Zajímají mě i články pro mladé maminky, i když moje ratolesti už plenám odrostly a chodí na první stupeň základní školy. Když naše komerční televize začaly vysílat na konci prázdnin své reality show, byla jsem docela zvědavá, o co vlastně půjde a docela jsem se na první díl těšila. Normálně u televize příliš mnoho času netrávím, mám své koníčky, které většinou probíhají pod širým nebem, takže televizi k životu nepotřebuji.

Po několika dnech vysílání Vyvolených na Primě jsem uznala, že tento druh zábavy mi vůbec nesedí a že se bez našich reality show poměrně dobře obejdu. Tím pro mě byla otázka denního vysedávání před televizí vyřešena.

Bohužel, ne pro mého manžela, který, jak se zdá reality show úplně propadnul!. Pracuje denně do pěti hodin odpoledne a když se vrátí z práce, jsme s dětmi většinou venku. A po návratu vidíme v posledních dnech pořád stejný obrázek. Můj, běžně společenský a činorodý muž, sedí před televizí, kde ze záznamu na videu sleduje reality show Velký bratr a téměr u toho nedýchá. Já naženu děti do pokoje, protože si nepřeju, aby se na podobné věci dívaly a jdu připravovat večeři. Manžel nemluví, je zcela ponořený do děje na obrazovce. Až shlédne předešlý "reality den", v rychlosti se s námi navečeří a opět usedá před televizi, kde sleduje Vyvolené na Primě. Moje přání, ohledně televizního programu, jej naprosto nezajímá. Samozřejmě že po celou dobu Vyvolených běží video, aby manželovi neunikl ani Velký bratr. Já tak končím každý večer v posteli s knížkou a čím dál více propadám beznaději, že mě čekají další tři měsíce osamělého života s fanouškem reality show.

Když se chci s manželem o svém trápení s ním pobavit, reaguje pobaveně a zlehčuje celou situaci. Vymlouvá se na to, že reality show je konečně ta pravá zábava a snaží se mě přesvědčit, abych do tohohle světa propadla stejně jako on.

Nedivte se, milé spoučtenářky, že se potom musím jen smutně pousmát, nad Vašimi nářky a nadávkami, že i náš oblíbený magazín propadl kultu reality show. Já v tom navíc žiju doma. A věřte mi, že je to mnohem, mnohem horší. Vy, pokud chcete, nemusíte tyto články číst, nemusíte se na reality show dívat, v novinách otočit na další stranu. Já bych musela vzít naše dvě děti a odstěhovat se z domu.

Jsem opravdu zoufalá a nevím co mám dělat, jak svému muži tuhle každodenní zábavu vymluvit.

Vaše čtenářka