Dobrý den!

Mám problém se svým mužem, nebo spíš s jeho zálibou hromadit staré krámy. Jestli to takhle půjde dál, bude z našeho bytu smeťák! Bydlíme ve dvoupokojáku, ložnici jsem zatím ubránila, ale v obýváku má manžel svůj „koutek“ s pracovním stolem a PC. To si nedovedete představit, jaký binec má na stole i kolem něj. Ani mu tam nesmím uklidit, utřít prach, abych mu ten jeho bordel nezpřeházela nebo neztratila nějaký útržek papíru s důležitou poznámkou či kousek nějaké součástky.
A další věc. Nic nechce vyhodit, všechno se mu bude „jednou“ hodit. Staré nefunkční hodinky, mobily, zničená sluchátka, nabíječky a jiné krámy se vlezou do krabice do skříně, ale on si vozí různě od kamarádů haraburdí, které oni vyhazují, a tak např. na zemi v obýváku kolem stolu má rozloženo několik PC beden a jedno prastaré rádio, vše s vyvrženými vnitřnostmi. V tom se hodiny přehrabuje a něco kutí, je to jeho koníček. A zase, nesmím tam vyluxovat, abych mu nevysála nějaký veledůležitý šroubek nebo kousek drátku.

Hromadí nejen elektroniku, ale starou veteš všeho druhu. Např. před čtvrt rokem přitáhl domů čtyři staré rozdrbané dřevěné židle, které vyhodili v hospodě kousek od našeho domu. Plný nadšení, jak budou prima, až je opraví a natře. Zatím na ně ani nesáhl, jsou v předsíni a mě chytá vztek pokaždé, když je vidím. Mám sto chutí je vyhodit tam, odkud je vzal - k popelnici - a radši vydržet hádku a několikadenní tichou domácnost než tohle! Snažím se respektovat jeho soukromí a zájmy, ale ten binec v půlce bytu je k nevydržení. :-(

Eva


Dobrý den, Evo,
chápu, že podobně náročný koníček je asi vážně velmi složité překousnout. Napadá mě, jestli jste o tom věděla, než jste si jej vzala, nebo jestli se to projevilo až po svatbě. :) Zkusil bych mu sehnat dílnu, jinou možnost nemáte – tedy kromě rozvodu. :)

Máte problém? Svěřte se Ženě-in! Redakce@zena-in.cz!