Zdravím redakci i čtenářky,
 
když je dnes volné pole působnosti, napadlo mě napsat a poprosit o radu a vaše názory.
 
Jsme taková normální rodina středního věku, syn 18 a dcera 7 let, manžel pracuje jako dělník svářeč v jedné firmě na 3 směny. Skoro 10 let pracoval na montážích, byla jsem na všechno sama. Tedy - od pondělí do pátku, o víkendech byl doma.

Před rokem se stalo to, že jsem přišla o práci a manžel už měl montáží docela dost. Radikálně jsme změnili oba dva zaměstnání, já jsem si dokonce polepšila a manžel tedy začal pracovat na 3 směny. Vše by bylo fajn, jen kdyby manžel nešel s výdělkem rapidně dolů. Na druhé straně mi začal dost pomáhat s domácností, nad synem byla konečně pevnější ruka a dcera se na něho dost upnula.

Já jsem měla nejdříve, přiznám se, ponorkovou nemoc, ale nakonec jsem to zvládla. Jsem podruhé vdaná a první manžel se tak vyšperkoval, že letošního roku byl odsouzen na pět let a mně přestaly chodit alimenty. Sice je měl dané exekucí, ale pracoval, a tak nám to samozřejmě pomáhalo.

A znáte to. Děti rostou a my se dostáváme do většího a většího skluzu s financemi. V srpnu letošního roku dostal manžel nabídku jezdit na práci do Holandska za minimálně 3x větší plat než má dosud. Nikdy nedělal jako OSVČ, tudíž jeho rozhodování je dost obtížné. Také by to nebylo pouze na týden, ale minimální turnusy jsou 4 týdny. V této době dávat výpověď, a jít do podnikání se nám zdá dost rizikové, ovšem taková příležitost se naskytne opravdu málokdy. Navíc jednatel této firmy o něj opravdu stojí. Zase na druhé straně jen jsem se zmínila před dcerou, řekla, že tatínka nikam nepustí, a nálada byla na bodu mrazu. Manželovi spadla brada a jaké měl na začátku nadšení, tak neví. Tuším, že by se ustýskal. Z mé strany je to taky napůl, měla bych o hodně víc práce, ale syn mi slíbil, že vyzvedávání ze školy by zastal i s nákupy. Do příštího týdne se musí rozhodnout, rychle zažádat o živnosťák apod. náležitosti. Možná vám to připadá divné téma, ale když je dneska volné pole působnosti, poradíte mi?
Díky