Ráda bych se obrátila na čtenářky magazínu s jedním problémem. Chtěla bych znát jejich názor a radu, jak mám dál postupovat. Budu Vám moc vděčná, když můj příspěvek zveřejníte,“ napsala nám čtenářka Ondrasek74, vůči níž byl spáchán v nemocnici trestný čin.

S prosbou o radu se k ostatním čtenářkám magazínu obrací čtenářka Ondrasek74. Co byste dělaly na jejím místě?

(Obávám se však, že takto z tohoto popisu těžko zjistíme, zda nějak mohlo zařízení trestnému jednání zabránit. Chápu ale, že jste nejspíš utrpěla trauma a nechcete o zážitku psát více. Ideální by bylo obrátit se na právníka, který vám poradí, koho vlastně žalovat.)


Milé čtenářky Ženy-in, mám na vás všechny dotaz. Žalovali byste zařízení v kterém se léčíte např. o náhradu škody na zdraví, kdyby se vám během hospitalazice stalo něco, co by se dalo s klidem označit za trestný čin /najdeme ho v tresním zákoníku - sazba je až 8 let/, ale který spáchal jiný pacient na Vás? Vás by to poškodilo na zdraví, např. posttraumatická stresová porucha, zhoršení depresí, nespavost? Jen bych upozornila, že nešlo o krádež.

V nemocnici o tom ví, nahlásila jsem to, toho pacienta pak třetí den přeložili do jiné budovy /stalo se to o víkendu/ a jeho trestné chování svedli na jeho nemoc. Ke mně pak zavolali psychiatra. Vše mám zapsané i v propouštěcí zprávě.

Děkuji moc,
Ondrasek74

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Reklama