Delší dobu mi praskají koustky úst a vytvářejí se velké bolavé strupy. Existují nějaké bylinky (ne chemie), které by mi pomohly, a čím toto může být způsobováno, nevíte???
Díky
Delší dobu mi praskají koustky úst a vytvářejí se velké bolavé strupy...
Army den v Atriu Flora se blíží Již za pár dní se opět můžete těšit na oblíbený Army den v Atriu Flora. Událost se uskuteční 13. května a bude ji provázet nabitý program plný zábavy.
Řidičky testují absorpční sáčky Ceresit stop vlhkosti: Mají pozitivní zkušenost Jak vyřešit nadměrnou vlhkost v autě? Stačí sáhnout po Ceresit stop vlhkosti absorpčních sáčcích do auta. Oslovili jsme deset řidiček, aby s námi testovaly tohoto zajímavého a šikovného pomocníka! Zajímalo nás, jakou s nimi řidičky mají zkušenost, proto jsme je nyní požádali o jejich zhodnocení.
Načerpejte energii, doplňte vitamíny! Jak nejlépe překonat jarní únavu? Sychravé zimní počasí, stmívání a málo slunečního svitu, nám na optimistické náladě rozhodně nepřidalo. Nyní se dny prodlužují, slunečních paprsků je více a hned se na svět díváme optimističtěji, i přesto jsme ale v těchto měsících bez energie.
Zimním obdobím to nekončí. Vitamin C vám pomůže užít si dovolenou naplno S odcházející zimou bude pomalu ubývat nepříjemných viróz a chřipek. To ale neznamená, že bychom měli polevit v zásobování našeho těla vitaminem C. Potřebuje jej celoročně a takové doplňování vitaminu C vám může třeba i zachránit dovolenou.
Testujeme v redakci absorpční sáčky Ceresit stop vlhkosti do auta Vlhkost, se kterou bojujete, vás nemusí trápit jen v domácnosti nebo z uzavřených prostorách jako je šatník nebo botník, ale také v autě. Zvlášť v zimě.
Thonetky od Truhláře aneb #sedimestylove Pro svou vysněnou židli se vydávám na pražskou Palmovku. Čeká na mě uprostřed klidného vnitrobloku v dílně Sedíme stylově. V místě, kde vrací do života sedací nábytek z ohýbaného dřeva a oprašují slávu nadčasových „Thonetek“.
Novinka na trhu: Bylinné kapsle MALTOFERROCHIN Anemie neboli chudokrevnost je chorobný stav charakterizovaný snížením hodnot krevního barviva hemoglobinu pod fyziologickou mez pro daný věk a pohlaví a snížením celkového obejmu červených krvinek (erytrocytární masy), tzv. hematokritu. Netrpíte jí také?
Podpořte mládí své pleti, jaké produkty vám rádi doporučíme? Stárnutí pleti sice nezastavíme, můžeme ale pleti dodat velmi kvalitní účinné látky, které mohou napomoci proces stárnutí zpomalit a prodloužit tak mládí své pleti. Odborníci potvrzují, že pravidelná a dostatečná péče o pokožku se vyplatí. Máme pro vás několik tipů na zajímavé produkty, které jsou pro vás inspirací.
Co všechno můžete v italském Livignu zažít a vyzkoušet kromě sjezdovek a běžeckých tratí? Chystáte se na lyže? Pak vyražte do bezkonkurenčního italského Livigna. Minulý týden jsme toto jedinečné městečko navštívili a strávili tady pět dní. Livigno najdete na severu Itálie u švýcarských hranic a je nejslunnějším lyžařským areálem v Alpách.
Připravte dětem nezapomenutelné jarní prázdniny. Ve španělské Andalusii! Zatímco v Česku převažuje nevlídné počasí, na jihu Španělska jsou teď ideální podmínky pro rodinný road trip. Andalusie – kraj, kde slunce svítí 300 dnů v roce, nenabízí jen nekonečné písečné pláže, smaragdové moře nebo vrcholky pohoří Sierra Nevada. Najdete zde také spoustu atrakcí, které ocení zejména ti nejmenší z nás!
Nový komentář
Komentáře
Tzv. "koutek", čili cheilitida, je projevem bakteriální infekce. Bakterie, které způsobují cheilitidu, jsou nejčastěji kvasinky (jako je např. Candida albis), ale i jiné. Tyto bakterie by si však ani neškrtly pokud by tu nebyla hlavní příčina a tou je OSLABENÁ IMUNITA. No a oslabená imunita je způsobena nejčastěji těmito vlivy:
1) Nedostatek spánku,
2) Špatná strava( Nedostatek vitamínu C, vitamínů skupiny B, nedostatek zinku, železa a vitamínu D3.
3) Nadměrná psychická, nebo zátěž organismu (stres), někdy i fyzická zátěž
4) Nadměrná toxická zátěž organizmu (špatné potraviny, léčiva, špatné životní prostředí)
Pokuste se proto zapracovat na odstranění těchto základních příčin, jinak se Vám budou koutky vracet.
Čím odstranit samotný koutek - rychlá léčba:
1) Tea tree olej, hřebíčkový olej, tinktura z konopí - tyto vám dají úlevu od bolesti a dezinfikují místo. Tyto výše uvedené nanášejte na koutek (co půl hodiny) následně namažte kokosovým olejem, aby se místo nevysušilo. Kokosový olej extrémně účinně likviduje Candidu, ale i ostatní bakterie, tea tree ztišuje bolest.
2) Koupit si multivitamínový komplex a B-komplex a dát si vyšší dávku vitamínů po dobu několika dnů, pak pokračovat v doporučeném dávkování.
3) Začít pravidelně jíst kvalitní stravu bohatou na výše uvedené vitamíny B,C,D,Z,Fe a to v dostatečném množství, ne pouze nárazově.
4) Dopřát si si dostatek spánku ! Poslouchejte svoje tělo !
Měla jsem strašně často popraskané koutky,mazala jsem vším možným,ale pořád se mi to vracelo. Brala jsem i vitamíny a v lékárně mi právě dexilip doporučili, čekala jsem, že to bude opět bez efektu a velmi mile mě překvapil. Zatím jsem bez popraskaných koutků :-)
Dexilip, ten určitě zabere. Máme odzkoušeno.
Hledala jsem co je dobré na popraskané koutky a našla jsem dexilip, máte s ním někdo zkušenost?
Jdi do lékárny, kup si Fungicidin a maž. Za pár dní je po problémech. Jo, a vynech cukr a bílé pečivo.
Januše, mně zase pomáhá na vatičku Alpu, přiložím na koutek a vypaluju a vypaluju. Vysušuje a pomáhá.
Taky na to trpívám, hlavně přes zimu. Pomáhá mi na to vitamín B, ale ne ten v kvasnicích, ale ten v celozrnném pečivu a zelené zelenině. Jeden je B6 a druhý B12, ale teď nevím, který je v čem....
Januše:co na to nevím,ale vím z čeho to může být.Většinou ze špatně vypláchnutých sklenic.Pokud na to hodně trpíš-dát si něco k pití v hospodě bych určitě nedoporučovala/snad jenom z kelímku/
Stačí jelení lůj, trpím tím od mala, te´d už tolik ne, ale nedávno se mi taky koutky udělaly. Jako děti sme pravidelně pojídali bkomplex, riboflavin, spofavit pak ještě něco, ale už nepamatuju co, pomáhá to i na tohle.
Zkusila bych kapnout neředěnou šalvějovou tinkturu /prodává se jako florsalmin/. V nějakém rádci jsem četla něco, co vypadá dost nechutně, ale myly na od reakce, že to pomohlo - ušní maz. Moje dr. mi říkala, že je docela možné, že obsahuje něco, co by mohlo pomoci.
renike: dík, to je přesně ono....... a taky jaem slyšela jednu paní v kadeřnictví, že si ten gencián dává do vody na oplachování odbarvených vlasů, aby nebyly vybledlé :o))
Januše, nijak to nekomplikuj - většinou praskající koutky znamenají nedostatek vitamínů B - kup si B komplex forte a po pár dnech braní budeš mít klid.
Tvoj problem sposobuju bakterie a kvasinky, ktore sa bezne nachadzaju v ustach. Stane sa to ked su kutky ust hodne mokre (obycajne pri spanku). Vyskytuje sa to u ludi ktori maju anemiu, cukrovku alebo snizenu imunitu. Moze to sposobit aj nedostatok riboflavinu (obycajne iba u ludi ktori drzia dietu).
Je treba drzat kutky suche. Antibakterialne bylinky vhodne na liecenie su tee tree oil, mata, zazvor, skorica, cibula, cesnek. Tee tree oil je treba rozriedit vo vode (je dobry aj na akne) ale moze sa pouzit aj priamo ale nezriedeny moze sposobit alergiu.
trpěl na to dost často kluk,pak nám někdo poradil česnek a musím říct,že to funguje a má klid,opravdu,oloupej,rozkroj a potírej,je to jako dezinfekce a zaručuju ti,že budeš mít klid
Kazalin: maso maso maso
,že ty jsi sado
já teda maso nemusím a koutky mám i bez masa OK
Ahojda, já bych být tebou zkusila k bylinkám atd ještě Aloe Vera Lips...aloe je na kůži malej "zázrak".
iljanka: gencianova violet
Upravit vnitřní prostředí: užívej laktobacila, čaj Lapacho, vitamíny, nejlépe v přírodní formě. Dál se můžeš prolívat bylinkami - kopřiva a heřmánek nic nezkazí. Na promazávání existuje mnoho mastí, to ti poradí v lékárně.
A pozor, ne lesní med, obsahuje spoustu alergenů!!!
Všichni včelaři, co znam z našeho včelařského svazu, tak lesní vyhazují do prodeje a jí jen lipový, květový, případně akátový. Vše ostatní považujem za "odpad", prodáváme to a do huby bysme to nestrčili
Byť ho hodně lidí má rádo, jako "ten zdravější", ale opak je pravdou. Sice obsahuje o trošku víc prospěšných látek, ale je silný alergen (hlavně pozor u malých dětí a starších osob), vzniká z trusu mšic a je v těle agresivnější