Milá redakce,

dlouho jsem váhala, jestli se mám čtenářkám magazínu svěřit, ale nakonec jsem se rozhodla, že ano. Jsem totiž v situaci, ze které nevím, jak ven...

Mám dlouholetou známost a s přítelem si maximálně věříme, nežárlíme na sebe, ani se nekontrolujeme. Před měsícem, po jedné párty se školou, jsem nějakým nedopatřením skončila se svým nejlepším kamarádem v posteli. Byla jsem totálně na mol a vůbec si to nepamatuju, ale kamarád bohužel ano.

Není žádný práskač a určitě to nikde neřekne, v tom problém není. Průšvih je, že na mě od té doby tlačí, abychom si to zopakovali. Vůbec nevím, co mám dělat. Nikdy bych s Fandou nemohla chodit, ale nechci ho ztratit jako kamaráda. Jenže, kdykoli se vidíme, tak je to takové divné... snažím se s ním normálně bavit, ale ty jeho pohledy... Vždycky nakonec stočí řeč jenom k tomu jednomu.

Já jsem s Lukášem ráda, jsme spolu už čtyři roky. O Fandu jako o kluka nestojím a on mi tvrdí, že se mnou také nechce chodit. Podle něj je normální, že spolu kamarádi občas ulítnou, a když se jim to líbí, tak si prostě občas ulítnou víckrát. Jenže, jak si můžu být jistá, že si od toho Fanda neslibuje víc? Navíc je Fanda jinak strašně skvělej kámoš, se kterým si opravdu rozumím, nikdy o něj nechci přijít. Známe se snad celý život a vždycky jsme byli taková dvojka. Cítím se, jako by mě mlely dva balvany a já z toho nemohla nijak utéct...

Poradíte mi, co s tím? Mám se s Fandou znovu vyspat? Mám to říct Lukášovi? Nebo co mám dělat? Nejradši bych Fandovi nějak vysvětlila, že to byl omyl, že jsem byla opilá, ale on to nějak nechápe...

Díky moc za radu!

Terka1415

 

 

Problém nás zaujal, a tak jsme udělali v redakci malou anketu. Otázka: Vyspali jste se někdy s kamarádem nebo kamarádkou? Sešly se nám opravdu zajímavé odpovědi...

Eva Soukupová

Já ne. Mě nikdo nechce (smích). Ale jeden můj exkolega zahnul svojí přítelkyni se druhým mým exkolegou. Tížilo ho svědomí, tak jí to asi za týden řekl, připraven na ten nejdrsnější rozchod. Holka na to reagovala úplně jinak: „Voléééé! Ty sis to rozdal s chlapem? No to mi musíš dopodrobna vylíčit!“ Tenkrát se kvůli tomu nerozešli a možná jsou spolu dodnes, nevím.

Jakub D. Kočí

V podstatě se mi to stalo. Ne sice až tak drasticky, že bych si s dotyčnou slečnou začal jako s kamarádkou, ale musím se přiznat, že jsme spolu nejdřív asi rok kamarádili a dnes je z toho krásné manželství...
Jinak, když se nad tím zamyslím ještě trochu víc, tak paradoxně můj první vztah byl přesně opačný, nejdřív jsme spolu chodili a teď jsme skvělí kamarádi.

Simona Škodáková

Ano, stalo se mi to asi před dvaceti lety z víceméně hloupé touhy po dobrodružství. Dojem jsem z toho měla asi stejný jako jít do kina na docela dobrý film nebo si pochutnat na slušném obědě. V tu chvíli to šlo, ale za dva dny si na to ani nevzpomenete. V podstatě to nestálo za to. Navíc on mě potom uháněl a já jsem se ho musela pracně zbavovat. Ten největší nápor trval asi dva měsíce, ale dozvuky půl roku. Pak jsme se ještě občas viděli, ale když mu došlo, že už naděje zhasla, vyšumělo i to kamarádství. Myslím, že i když hrál opak, byl na mě v podstatě naštvaný.

Honza Exner

Ano, nejednou. S většinou kamarádím dosud. Vím, že se říká, že sex může narušit kamarádství, ale já mám jinou zkušenost. Někdy k tomu došlo jednou, jindy z toho bylo i delší sexuální kamarádství. Po jeho skončení náš vztah pokračoval dál jako dříve. Dokonce i kamarádím s jejich současnými partnery či manželi a mezi mnou a tou kamarádkou už to nejiskří. Byl jsem už i jako svědek na svatbě jedné takové kamarádky. Jsem kmotr holčičky, kterou má kamarádka, jež byla kdysi jen mojí kamarádkou a později i milenkou. Podotýkám kmotr, nikoliv otec.

Marie Šrámková

Jo.

Dana Svobodová

Je otázkou, zda mezi klukem a holkou (mužem a ženou) může existovat kamarádství. Snad do určitého věku. V dětství jsem vyrůstala mezi samými kluky, takže jsem jejich kamarádství brala jako samozřejmost. Bohužel tato naivní představa se mě držela i v době, kdy se (z mého pohledu) kamarád do mě zamiloval, ale nedokázal se vyjádřit. Asi se bál odmítnutí. A tak ve snaze zůstat v mé blízkosti hrál dál roli kamaráda, já mu to baštila a svěřovala se se svými problémy, dívčími láskami a netušila, že mu tím chudákovi působím děsná muka. Jednou jsme se spolu „prdli"a on po mně vyjel. A to byl konec kamarádství. Představa, že bychom spolu něco měli, pro mě byla naprosto absurdní.

Poradíte Tereze s jejím problémem? Může podle vás existovat přátelství mezi mužem a ženou, ve kterém nehraje roli sexuální přitažlivost?