Dámy,

Obracím se na S.O.S. – v této situaci: Co mě může potkat, pokud se  setkám s „bejvalkou“ ??

 

Můj současný partner Jiří  se před 15 lety rozvedl, poté, co ho žena opustila a odešla do vzdáleného města. Několik dnů před vánoci tenkrát zmizela, týden o sobě nedala vědět, a pak už si jen přijela sbalit a odešla nadobro. Doma  nechala syna (7) a dceru (12).

 

Po rozvodu si syna odvedla, dcera zůstala v péči otce, rodiče si žádné naschvály nedělali a děti se navštěvovaly. Matka vedla takový „rušnější“ život, vymohla si i odstupné za rodinný dům, který jim tchyně neprozřetelně převedla za trvání manželství (peníze pak s druhem roztočila). Po několika letech se i syn vrátil k otci, protože matka se o výchovu nestarala a chlapec měl mnoho zameškáno a propadal ve škole. Děti vyrostly, dcera se vdala a odstěhovala do ciziny, syn byl na vojně… a styky s matkou se vytrácely… Dceři se v zahraničí daří slušně, matku ale nakonec „kamarádi“ opustili, zůstala sama, bez zaměstnání, nemocná. Dcera ji začala podporovat, připlatila na operaci kyčle a pozvala ji  k sobě na delší návštěvu - pečuje o první miminko. Tak se vztahy s mamkou znovu obnovily. To je jistě fajn, protože i s tátou měla vždycky hezké vztahy.

 

S Jirkou jsem se poznala asi 2-3 roky po rozvodu, cca 12 let jsme žili každý „ve svém“, ale trávili jsme společně víkendy, dovolené…a od doby, co i moje děti se osamostatnily, tak asi 2 roky bydlím u něj. Jeho dceru jezdíme navštěvovat každý rok, je to 1 000 km tam a 1 000 zpět, věřte, že pro nás už velice únavné. Jezdíme autem (aby se mohlo přivézt něco z domova…).Nyní nás pozvala na křtiny + dodatečné svatební požehnání. Je jistě pochopitelné a hezké, že  pozvala oba rodiče, tátu i mámu – a teď tady jsem ještě já.

 

Dosud jsem s bejvalkou nikdy neměla žádný kontakt, viděla jsem ji jen na fotkách v rodinném albu – a po seznámení vůbec netoužím. Byla by to tedy i bezva výmluva, jak se vyhnout té opravdu velice úmorné cestě – i když na miminko se taky moc těším. Jenomže – přítel se sám autem vydat nemůže, je to  téměř nemožné, musí se střídat řidiči. Navíc neumí žádný cizí jazyk, a kdyby měl cestou problémy, zůstal by bez pomoci. A nemohl by naložit dárky, které určitě chce přivézt. Autobusem cestu „odmarodí“, to už máme vyzkoušené (17 hodin a pak ještě autem), vlak a letadlo - moc drahé. Z letiště i od autobusu je to ještě daleko, přestupovat v cizině několikrát z vlaku  si netroufá…. A jeho syn má teď hodně problematické období, odešel z domova, že by se do odjezdu vrátil a dalo se 100% spolehnout, že pojede s tátou, je nepravděpodobné.

Ani můj partner nemá dobrý pocit, prožít několik dnů v blízkosti své bývalé ženy, dům není  situován tak, aby se nemuseli vidět… a s dalšími hosty si rozhodně „nepokecá“, budou to samí cizinci.

 

A co na to hlavní osoba, dcera Jana? Doufá, že se dokážeme „chovat jako dospělí“ a  přenést se přes všechno, co se stalo už před 15 lety. Pozvala všechny a těší se na krásnou oslavu.

 

Baby, poraďte! Odhodlat se, jet jakoby nic - všechny dnešní obavy „zkousnout“,  nějak to dopadne – abych příteli nezkazila setkání s dcerou a vnučkou, na které se určitě strašně moc těší? Nebo ho přemluvit na cestu letadlem, bude finančně  náročná, ale zdravotně asi s nejmenšími problémy? Nebo na spolujízdu přemluvit některého z mých synů, umí bezvadně jazyky i řídit auto?

 

Já mám ze všeho docela strach.

 

Dokázali se vaše rodiče vzájemně stýkat i po rozvodu, s novými partnery? Prosím, poraďte!

Reklama