Milá redakce,

mám trápení se svou malou holčičkou a ráda bych znala názory a zkušenosti čtenářek.
Prosím o neuveřejnění jména, budu ráda, pokud zůstanu jako vaše ĆTENÁŘKA.Milé čtenářky Ženy-in,

chtěla bych se s Vámi podělit o své trápení a poprosit o radu, vaši zkušenost, připomínku...

Mám 8,5letou dceru. Přibližně před rokem jsem u ní zjistila známky předčasného dospívání - zvětšující se prsa, první chloupky.

Hodně mě to u tak malé holčičky vyděsilo a poté, co jsem si na internetu přečetla nebezpečí vyplývající z předčasné puberty u holčiček - mimo jiných důsledků byl nejhorší ten, že by mohla ve svých 9 letech úplně a neléčitelně přestat růst, rozpoutal se kolotoč nekonečných vyšetření a testů, mimo jiné i gynekologické (ještě ted mám slzy v očích při vzpomínce na  moji malou holčičku na gynekologickém křesle) a spousta jiných, které jen opravdu potvrdily diagnózu předčasné puberty a postupné uzavírání růstových štěrbin a lékařka nasadila dceři hormonální léčbu, kterou bude podstupovat až do svých 11 let, kdy by správně puberta měla přijít.

Jsem z toho moc smutná a velmi mě to trápí, vím, že bude moje děťátko muset podstoupit ještě spoustu vyšetření, protože nestačí znát diagnózu, ale také příčinu toho, co se jí děje. Mohou to být nádory v mozku, na vaječnících... nechci ani myslet....

A i když jsem ráda, že jsme nemoc odhalili včas a je možno ji ještě léčit a všechno srovnat, děsí mě, co všechno ji ještě čeká, co všechno jí ještě mohou zjistit, to, že hormonální léčba může mít i vedlejší účinky....

Ráda bych poprosila maminky na Žena-in.cz, které mají nějakou zkušenost s touto nemocí, aby mi o ní napsaly.

Přivítám jakoukoliv radu, zkušenost...S nad se mi tu nemoc potom podaří  nějakým způsobem přijmout a dívat se na ni i z pozitivnějšího hlediska. (Jsou přece horší a děsivější a nebezpečnější nemoci) . Všem moc děkuji.


Milá čtenářko, přejeme vám, aby se ukázalo, že se nejedná o nic vážného. A vaší dcerce, aby se uzdravila.

Reklama