Zdravím všechny v redakci a baby-in,

byla bych ráda, kdybych se mohla poradit, spíš vylít srdíčko, či lépe řečeno vylít si svoje nervy. Před 3-4 měsíci jsem dodělala řidičák, ale jezdím jednou za čas starou 105, která (zatím) dobře slouží. Vždycky jsem jezdila buď s učitelem, který byl se mnou málo trpělivý a nervoval mě, až jsem jednou udělala málem kamikadze s tramvajkou.

No všechno vyšlo, řidičák mám, ale jezdila jsem jen se svým přítelem, který mi radil, jak mám jezdit, každé 2-3 minuty, že to mám udělat, to nemám udělat, ježíšmarjá, co to dělám, ať točimtočimtočim... čím jsem pak měla rozdrkané ruce, jako bych byla stará babka (je mi 27). Nejde o to, ale přítel dělal řidičák později než já, protože hodněkrát opakoval (písemné a jednou jízdy), sám jezdí (dle mého názoru spolujezdce) až moc suverénně (řekla jsem mu, po jisté příhodě, že už s ním za volant nesednu jako spolujezdec) a poučuje a poučuje a poučuje.... Někdy až tak moc, že na něho křičím, ať už dá pokoj, nebo nabourám.

No nic, máme jet do jednoho města, cca 100 km daleko, protože tam holt musíme s autem pro věci, ale má jet i maminka, která se bojí kvůli mému vyprávění jet s mým přítelem, i když už s ním jela, a tak si myslí, že ji tam odvezu. Přítel my slíbil bobříka mlčení, že bude jak myška jako spolujezdec, dnes jsme si dali malou generálku a trošku se zlepšil. Pak jsem svezla mamku,  kupodivu jsem byla klidná a jela jsem prý hezky - mamka je v  tomto směru upřímná, možná protože ty uličky už znám.

Ale jak jsem pak jela POPRVÉ SAMA domů, tak jsem zpanikařila, nedokázala se soustředit, prostě nervy pryč (měla jsem puštěnou klidnou hudbu v autě, potichu, pak jsem ji zesílila, pak ji radši vypnula.....), k tomu mi při odbočování vlevo na kopci chcípl motor, a já se nemohla zaboha rozjet, panika udělala se mnou to, že jsem si nemohla vzpomenout, jak se rozjíždí do kopce - za mnou kolona aut, někteří trpěliví (díkybohu za to), někteří hovada, což mě ještě přidalo, snad se mi rozjezd podařil proto, že jsem se "opřela" do trpělivého auta za mnou, ale to nevím jistě :-) ... no dojela jsem, ale mám hrůzu ze soboty, kdy bude "velká jízda". Podotýkám, že to byla moje první samostatná jízda v autě, tak možná proto. Mám strach ze soboty. Snad se tu najde někdo, kdo mi poradí, jak si pomoci s panikou... Do toho města MUSÍME jet, takže tak...