Dobrý den všem,

mám velkou prosbu ke čtenářkám Žena-in, žádám o radu ohledně pěstování květiny v mé baronské kuchyni.

Dostala jsem jako dárek květinu, která je moc hezká a jmenuje se Rosalina, nejsem přeborník na správné názvy květin a na správné pěstování pokojových rostlin - poznám stopro ty, co máme doma - línou Anču, tchynin jazyk, fíkusy, kaktusy, kapradíčko, yuccy... a jdou mi dobře africké fialky, ale čajovník jsem nikdy neměla, tak  se tedy raději chci zeptat vás tady, třeba tuto rostlinu někdo máte doma a budete tak hodné a poradíte mi.

Nejbližší květinářství je takové to veliké "fofrkvětinářství", kde se mi dostalo rady pouze všeobecné, zalévat a dát na slunce a nazdar :o)

Na internetu jsem se dočetla, že to je nějaký druh čajovníku a má to snad mít léčivé účinky, ovšem nic zvláštního o pěstování doma, květina je to taková roztomilá, má buclaté lístky a měla maličké červené kvítečky, které už odkvetly a trochu mi to připomíná voskovku po babičce :o)

Milé čtenářky, pokud některá z vás má zkušenosti s Rosalinou a napíše mi radu, předem moc děkuji.

 Baronka z Kratihájů


Čajovník? Není to ten strom, co na něm rostou čajové sáčky? Já  Vám asi neporadím, ale třeba někdo jiný...

Ještě připomínám, že probíhá hodinová soutěž, tak nás nezapomeňte navštěvovat co nejčastěji, tisícovka se hodí! Bližší informace najdete zde.

Dnešní téma, na které můžete psát své příspěvky, se týká vašeho vztahu ke kožichům - oblékáte se do zvířátek, nebo oblékáte zvířátka?

Líbí se vám oblečení z kůže a proč?
Je vám proti srsti nosit srst zvířat?
Souhlasíte s akcemi pro svobodu zvířat?
Ekoterorismus a vy?
Jaký kožich máte raději - umělý, nebo "živý"?
Liška nebo sobol?
Sobol nebo koženka?
Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.


redakce@zena-in.cz