Milá redakce,
obracím se na vás s prosbou o pomoc. Jedná se o mou kamarádku Káťu, která už dlouho neví kudy kam.

Ale k věci. Káťa je tři roky vdaná, má krásné dvě děti, hodného manžela a na krku problém. Do svého manžela se kdysi zakoukala téměř bezhlavě, neustále mi líčila, jak je ten její Petr úžasný, jak ji miluje a rozmazluje. Ač se museli brát - bylo to hlavně z lásky, protože miminko oba moc chtěli. Bydlet šli k němu, patří mu polovina domu, ve které žijí společně s jeho babičkou a jeho bratrem. Káťa se s nimi moc "nemusí".

Milý Petr chodil do zaměstnání, je automechanikem, takže z práce se vracel pozdě večer, unavený, ale ani to mu nebránilo v tom, aby se v noci sebral a jel hrát hokej , případně 2-3x týdně si odskočil s kamarády do hospody. A Kátě to začalo vadit - přece jen celé dny byla doma sama (zatím pouze s jedním miminkem), večer si chtěla popovídat a pod. Snažili se to řešit, ale Petrovi se ze svých zálib nechtělo ustoupit. A tak Kátě navrhl, ať se chodí taky bavit, že bude hlídat malého. Chodila cvičit, sem tam s partičkou z práce posedět (1x za 2 měsíce).

Ovšem na chalupě, na kterou jezdili pravidelně každý týden, to byla jiná. Tam začala vyrážet s Petrovým nejlepším kamarádem Standou  na zábavy, kamarád se jí věnoval i přes den, když Petr hrál fotbal nebo šel se spoluhráči na pivo - téměř celý víkend. Káťa se zamilovala a Standa taky. Ovšem tehdy se dohodli (před dvěma roky), že to Petrovi nemůžou udělat, podvést ho, když je to nejlepší kamarád a fajn táta. Jasně. Ale dělalo jim to čím dál větší problémy, protože Petr začal přestavovat dům a je jasné, že Standa pomáhal ze všech sil. Zapomněla jsem dodat,  že není ženatý. A prakticky se u nich vyskytoval každý den, i v době, kdy byl Petr v práci. Káťa si s ním rozuměla čím dál tím víc, a hlavně vypadalo to, že na ni má Standa vždycky čas. Do toho všeho přišlo druhé miminko, (podotýkám, že se Standou do dnešní doby nespala), Káťa tvrdí, že si ji tím manžel chtěl pojistit - zdálo se, že se vše vyřešilo. Ale plácá se v tom neustále. Nic se u nich nezměnilo.

Manžel stále chodí hrát fotbal i hokej, navštěvuje hospůdky a Standa se věnuje Kátě. Její dva kluky zbožňuje, se starším blbne víc než jeho vlastní táta, malý má tři měsíce. Petr Standovi odprodal půlku zahrady u chaty, aby si tam Standa mohl postavit "zahradní " domek a nepřespával na chatě u nich. Nevím, zda je Petr tak nevšímavý nebo blbý.

Petr se ke Kátě chová pěkně, snaží se podle svého ze všech sil, koníčky ovšem neomezil a Kátě už je to jedno. Neví, co má dělat, Petra ranit nechce - protože si to nezaslouží, Standa ji celý  den píše sms, jak nespí a trápí se pro ni, ona pláče, protože miluje Standu, s kterým si podle ní perfektně rozumí úplně ve všem. A v tom všem jsou dvě děti, které jsou zatím malinké a neví, oč tu běží. Škoda, že u nás není povoleno mnohomužství, protože oni by zřejmě byli ideální rodina.

Zapomněla jsem dodat, že Standa bydlí v 1+2 s nemocnou maminkou, a peníze na to, aby uživil tak velkou případnou rodinu, asi taky nemá.
A co teď - jak to má Káťa řešit, zažádat o rozvod nebo se podle ní celý život trápí a být nešťastná? Situace je už k neudržení a já už od úterý poslouchám její zoufalý hlas.
 
Protože vím, že na ženu-in chodí spousta správných "ženských" a umí dobře poradit, žádám vás o radu pro svou kamarádku i já.
 
 
 
Reklama