Všem se nám někdy stane, že si zapomeneme na dovolenou (nebo třeba i služební cestu) přibalit oblíbené líčidlo… Přijdeme na to často až na místě, kde už není možné nezbytnou maličkostdokoupit….  

Co potom? Přinášíme tipy, co lze v nouzi použít, abychom se cítily dobře.

kosmetika

Nemáme tužka na obočí (výrazné = módní trend posledních let)

Varianta č. 1: Použijme stíny podobné barvy, jako naše obočí. Naneseme štětcem (nejlépe trošku tvrdším, máme-li ho po ruce) a pročešme jakýmkoliv kartáčkem (třeba na zuby), to stejně děláme, i když tužku máme, že?  

Varianta č. 2: Použijme konturovací tužku na oči (no a samozřejmě též naopak - ta na obočí poslouží i na oči).

Postrádáme jak svou konturovací tužku na oči, tak tužku na obočí a jsme zvyklé na oční linky?

Pomůžeme si tmavými stíny nanesenými úzkým štětcem či pěnovým aplikátorem do řas. Pokud naše stíny patří k těm kvalitnějším = dražším - snesou i namočení do vody pro vyšší intenzitu. Samozřejmě linka nevydrží tak dlouho, jak jsme zvyklé, ale během dne či noci můžeme nenápadně obnovovat.

Chybí tvářenka?

Všechny nás napadne náhrada - bronzer a pokud jej nepoužíváme, samozřejmě rtěnka (nebo lesk) rozmazaná na lícních kostech. Ale co když potřebujeme tmavší odstín? Neváhejme použít stínek, pokud v kazetce najdeme hnědý. Nejprve nanesme rtěnku a poté přetřeme stětcem se stínem. Nevěřily byste, jak velice je takové „zdravíčko“ trvanlivé!

Zapomněly jsme doma make-up?

Varianta č. 1: Pudr. Neznamená „značku ideál“  pro pleť ne zcela dokonalou - leč „aspoň něco“: Zabořme štětec do sypkého či tuhého pudru, naberme ho co nejvíc a pak silou krouživým pohybem vtlačte do pleti ošetřené hydratačním krémem (ten jste - doufám - nezapomněly).

Varianta č. 2: Korektor. Smícháme s hydratačním krémem, naneseme, a pokud máme pocit, že jsme moc bílé, ztmavíme především na vnějších okrajích obličeje (čelisti - čelo - tváře) bronzerem nebo hnědým stínem.

Doma zůstal naopak  onen nezbytný korektor?

Naneseme vrstvičku make-upu jako obvykle, chvíli počkáme a poté make-up jemně vklepeme do problematických míst - tedy na pupínky, či pigmentové skvrny.

Jsme zvyklé tvarovat obličej bronzerem a on není po ruce?

Rada logická: hnědý stín.

Postrádáme dokonce celou svou kazetku se stíny?

Vypomůžeme si opět bronzerem, tvářenkou, rtěnkou, tužkou na oči či obočí, kterou rozmažeme štětečkem či aplikátorem, pudrem, prostě vším, co máme s sebou. Vše je možné vrstvit, smíchat…. Doporučujeme nejprve mastnější variantu a na to suchou - nebudou se tvořit „rýhy“, alespoň chvíli….  Červenou rtěnku ztmavíme pudrem či bronzerem.

Nenajdeme rtěnku, ale ani lesk?

Zkusme smíchat náš balzám na rty s konturkou. Pokud nemáme ani tu, tak se stínem alespoň trošku „rtěnkové“ barvy.

Průser! Kde je řasenka?

Tak tady je každá rada drahá…. Řasenku ničím nenahradíš. Nicméně doporučuji nanést na prsty trošku gelu nebo laku na vlasy a vytočit řasy co nejvíce nahoru (a dolní dolů). Pokud gel smícháme s tmavým stínem nebo konturkou na oči, máme skoro vyhráno.

Napadá vás, co ještě jste si mohla zapomenout sbalit do kufru či baťohu (i na sportovní dovolené chceme být hezké)? Pište - třeba společně na něco přijdeme! Nebo máte sama nějaký tip? Sem s ním!

Čtěte také:

Reklama