Čtenářka Martina z Tábora si Ženě-in postěžovala na manželův nezájem o sex s ní. Důvodem prý jsou její malá prsa. Psycholožka to však vidí jinak.

Jsem pět let vdaná a mám čtyřletou dceru. S Petrem jsem začala chodit v deváté třídě. Náš vztah byl přímo ukázkový a vydržel nám celých dalších šest let. Vystudovala jsem střední pedagogickou školu a po Petrově návratu z vojny už nebyl důvod se svatbou otálet. Brali jsme se z lásky a já byla v manželství spokojená. Po roce se nám narodila Adélka a ke štěstí mi už nic nechybělo…

Pak jsem si ale všimla, že v těch nejintimnějších chvílích už manžel nebývá tak něžný jako kdysi. Dokonce jsem měla pocit, že se snaží milování urychlit, jako by si přál aby to už měl za sebou. Když jsem se ho na to zeptala, tvrdil že se nic neděje. Po čase se mi ale přiznal, že už ho vůbec sexuálně nepřitahuju. Prý mám moc malá prsa a měla bych si je nechat zvětšit, že mi operaci zaplatí…

Já mám však prsa stejná jako dřív a tehdy mu to vůbec nevadilo. Jeho řeči mě strašně urazily. Bylo to jak ledová sprcha. Cítím se ponížená a na žádnou operaci nechci jít. Manžel je ale jako umanutý a trvá na tom. Jinak prý se mnou nebude nic mít. Já ale na to musím pořád myslet a už dopředu se bojím, že i s velkými ňadry se  mnou nebude spát…

 

Martina C., Tábor

Psycholožka Mgr. Radka Vaňková k tomu říká: Vypadá to, že je vaše manželství ohroženo. Za vznikem „nepřitažlivosti“ může být ledacos skryto. Například dlouhodobý manželský konflikt, některá ze sexuálních poruch nebo třeba mimomanželský vztah.


Také může být váš manžel zaskočen změnami, které s sebou vývoj sexuálního života přináší. Jeho chování je každopádně dostatečně varovným signálem k tomu, abyste se začali zabývat vaším manželstvím.

Nemyslím si, že zvětšení vašich prsů něco vyřeší. Tento „pokus“ by také mohl znamenat nenávratné odcizení. Nejsem vůbec proti plastickým operacím, jsou ale určené pro ty ženy, které jsou poznamenané úrazem či vrozenou nebo získanou tělesnou vadou, anebo pro ženy, které vnímají své tělo jako přitažlivé a přejí si ho ještě více zkrášlit.

Jak byste se v obdobném případě zachovala vy? Pociťovala byste manželovo přání podstoupit plastickou operaci jako urážku, nebo byste se mu vysmála a na „podivnou“ žádost byste vůbec nebrala zřetel? Anebo byste plastiku bez mrknutí oka postoupila – konec konců – pěkná ňadra nejsou na škodu? Jak byste vnímala manželovo přiznání, že ho sexuálně nepřitahujete? Co všechno byste byla ochotná podstoupit, abyste si uchovala manželův zájem? Stalo se vám někdy něco podobného? Jak jste to vyřešila?

Reklama