Nádherné počasí posledních dní vybízí k tomu, abychom vyrazily na pláž či výlet do přírody. Letní období je příjemné, ale rozhodně bychom ho neměly podceňovat. Již za pár minut dá sluníčko našemu tělu pořádně zabrat. Je tedy potřeba mít vždy po ruce SOS kosmetickou výbavu.

kosmetika

Vlasy

 • Kvalita vlasů je sice z větší části geneticky podmíněná, ale jejich krásu a zdraví ovlivňují i vnějšími vlivy. Jsou to například sluneční paprsky, teplota, vlhkost, chlorovaná či slaná voda nebo nevhodná kosmetika. Právě z toho důvodu je potřeba si pro letní dny vybrat vhodné vlasové přípravky.
 • Používejte vlasovou kosmetiku s UV filtry. Dají se koupit šampony, kondicionéry, oleje i regenerační masky s fotoprotekcí. Pokud vyrážíte k vodě, nezapomeňte si kromě opalovacích produktů přibalit i speciální oleje určené pro vlasy vystavované slunci. Ty můžete používat po každém namočení vlasů v bazénu či moři. Vlasy jsou tak dlouhodobě chráněny.

Obličej

 • O pleť na obličeji bychom se měly pečlivě starat celoročně, ovšem aktuálně bychom jí měly věnovat maximální pozornost. Je důležité používat kvalitní denní krémy obsahující opalovací faktor. Ač jej většina krému obsahuje, mají pouze nízké číslo, které dostatečně nechrání. Je tedy dobré pořídit i speciální opalovací krém na obličej s vysokým UV. Ten můžeme používat zároveň s klasickým krémem. Kromě toho jsou důležité i vyživující séra, které navrací pleti ztracenou vitalitu a hydrataci. Jak fungují, si můžete přečíst ZDE – klikni.
 • Na pláž či výlet se nelíčíme, ale ani tak neopomínáme na ranní a večerní odličovací rituál. Ten je totiž základem krásné pokožky. Pokud vám teplo nedělá dobře, objevte báječnou věc zvanou termální voda ve spreji. Během dne se můžete osvěžit a zároveň udělat dobře i pleti.

Tělo

 • Opalovací přípravky s vysokým UV by měly být na denním pořádku. Již za pár minut se totiž pokožka těla může nepříjemně spálit. Správně byste měla mít hned několik faktorů. Nejnižší by měl mít číslo dvacet. Kromě nich nezapomínejme na poopalovací péči. Ta prodlužuje opálení, hydratuje a v případě spálení i chladí.
 • Opalování je příjemné, ale je důležité to umět. Jak správně chytat sluneční paprsky bez nepříjemných následků se můžete přečíst ZDE – klikni.

kosmetika

 1. Šampón Solar Sublime pro regeneraci a ochranu vlasů, L'Oréal Professionnel, cca 180 Kč
 2. Suchý šampon s výtažkem z kopřivy, www.klorane.cz, 270 Kč
 3. Antiperspirant Hello Sunshine, Nivea, 88 Kč
 4. Termální voda ve spreji, Avène, 99 Kč
 5. Lirene regenerační maska v ponožkách, www.kupkosmetiku.cz a www.babybaby.cz, 159 Kč
 6. Aloe vera mléko po opalování, www.topvet.cz, 132 Kč
 7. Zklidňující hydratační maska, Avène, 529 Kč
 8. Sluneční Anti-aging SPF 50+, Avène, 549 Kč
 9. NAFIGATE Kyselina Hyaluronová, www.nafigatecosmetics.cz, 549 Kč
 10. Mangový olej bez oplachování, výživa, UV ochrana, www.klorane.cz, 345 Kč
 11. Regenerační balzám po slunění Solar Sublime, L'Oréal Professionnel, cca 280 Kč
 12. Gillette Venus Tropical Dámská pohotová holítka, cca 200 Kč/3ks
 13. Le Petit Olivier Hydratační balzám na rty s olivovým olejem, www.demdaco.cz, 105 Kč
 14. Solární reflexe SPF 50+, Avène, 319 Kč
 15. The Mascara Waterproof Voděodolná řasenka, Sephora, 390 Kč

Čtěte také:

Reklama