Neporadil by mi někdo, co na astma u kočky?

Mám skoro šestiletou kočku, čistě bytovou, očkovanou, odčervenou, testovanou. Je naprosto zdravá, čilá, žere, hraje si, vše OK. Akorát kašle. Kašle už dlouho, asi tak 3-4 roky. Kašle několikrát denně a záchvat kašle trvá zhruba 1minutu. Samozřejmě jsem s ní vždy šla na veterinu, leč kočka byla téměř pokaždé absolutně bez příznaků, teplotu neměla a při poslechu vet nic neslyšel.

I léčily (obě jsme holky) jsme antibiotiky, dostávaly kortikoidy, navštívily několik vetů. Ze začátku to pomohlo a kašel se opakoval tak 2-3x do roka, až jsme se dostaly do situace, kdy kočka nekašlala pouze při braní léků, jakmile je dobrala, kašel tu byl zas. Na začátku léta jsem jí nechala udělat celkové vyšetření-RTG, odběr krve, výplach  průdušek s následnou kultivací a odběrem vzorků na cytologii. Diagnóza zněla astma.

No hurá, konečně jsem věděla, co léčit. Veterinář nasadil kortikoidy. Zkusili jsme inhalátor, prý má méně vedlejších účinků, kdyby kočka nesnesla inhalátor, dostávala by kortikoidy ve formě tabletek, což samozřejmě s sebou nese i víc vedlejších účinků. Inhalátor kočka kupodivu snáší velice dobře a nyní je pro mě jednodušší stříknout jí léčivo do xichtíku, než jí dát tabletku, i když i tu tabletku polyká bez nějakých scén.

Nyní máme uz třetí inhalátor, kočka kašle stále a veterinář už neví, co jí předepsat. A tak nevím, co s ní, přece nad ní nemůžu mávnout rukou a nechat ji, ať si kašle. Uvažovala jsem i nad alternativní medicínou, homeopatie, akupunktura, kineziologie, ale kde najít někoho, kdo se tím zabývá a rozumí zároveň i zvířatům?

Pokud máte někdo nějakou radu, budu moc ráda.

Bébina


Omlouvám se za pozdní uveřejnění, e-mail zřejmě někde zabloudil a dorazil až včera večer...

Takže, ženy-in, nevíte, jak téhle číče pomoct?

Reklama