Dobrý den,
obracím se na vás s problémem, který se sice netýká mě, ale mně velice blízké osoby. Doufám, že se mezi vámi najde někdo, kdo podobný problém zažil, anebo ví, jak se s tím vypořádat.

Obracela jsem se již na různé linky formou e-mailu, ale odpověď zatím žádná. Jde o moji kamarádku, která zažívá doma teror. Její manžel je hrozný žárlivec a dokáže být i hrubý a surový. Začalo to krátce po svatbě.

Nejen že se mu nechtělo pracovat, neustále si vymýšlel různé nemoci, a když už byl někde zaměstnaný, tak to vydrželo pouze zkušební dobu, neboť po 14 dnech v práci začal marodit, a než si vůbec něco našel, tak se mu nelíbilo tamto, pak zase ono atd...

Začal být i žárlivý, nerad někam chodil, ale moje kamarádka je společenský člověk, a tak když vyrazila, byť s kolegy z práce, což je parta mužů i žen, tak měla pak doma dusno. Po celou dobu, co je od něho, jí píše, volá a kontroluje a otravuje, už aby jela domů. Takže jí nakonec všechno zkazí. Už před dvěma lety se rozhodla, že od něho odejde, a našla si i přítele. To když se dozvěděl, tak jí v amoku prokopl přední sklo u auta.

To, zda ji bije, mi nikdy nepřiznala, ale že ji dokáže surově chytit, že má modřiny, to ano. Bohužel mají spolu dcerku, sedmiletou, takže je to ztížené, dcerka má tátu ráda. Po dobu, co byla od něho, bydlela v mém bytě, který jsem měla volný, a tak jsem jí ho poskytla jako azyl, než si něco najde.

Neustále ji obtěžoval telefonáty a sledoval ji, byl doma, tak měl času dost. Dokonce nás jednou vyčíhal, když jsme byly na městských slavnostech, a dělal nám tam hrozné scény. Obviňoval mě z rozbití jejich manželství, byl na mě hrubý a dost si dovoloval i na kamarádčina tatínka, který tam s námi také byl. Všechny nás urážel a strkal do nás.

Pak když jme jeli domů, už zvlášť jen já a kamarádka autem, tak nás sledoval, snažil se nás vytlačit ze silnice, a když jsme zastavili, kopal do auta a urážel nás. Bohužel neušetří takových scén ani svou dcerku, která se celá klepala a nevěděla, co se děje.

Kamarádka se to s ním vždycky snažila všechno řešit, promluvit si s ním, ale nebyla s ním žádná řeč. Nakonec se k němu vrátila. Je snad ještě žárlivější než předtím. Moc s kamarádkou teď nemluvím, nikam raději nechodí, jen s dcerkou na kroužky, ale když jsem ji viděla naposledy, je to cca 1 měsíc, co byl zase sraz kolegů (děláme už každá na jiné pobočce), opět jí neustále volal a a psal atd...

Řekla, že se to nedá vydržet a neví, jak z toho ven. Bojí se, že by jí zase nedal pokoj a pronásledoval ji a obtěžoval. Mám strach, aby to nedošlo tak daleko, že jí ublíží opravdu fyzicky. Říkám si, že by bylo nejlepší, kdyby dostal přes hu..., ale to není řešení. Jenže úřady mu nic nezakáží, dokud jí neublíží. Je to fakt zapeklité a já na ni musím pořád myslet a ráda bych jí pomohla.

Nemá nikoho, krom dvou starých rodičů, a ti s ním moc nezmůžou. Prosím, zda někdo máte klíč k řešení, nebo alespoň malou radu, jak postupovat nebo s kým se poradit, budu moc ráda za jakoukoli odezvu. Děkuji předem

Lenka


Já si myslím, že pokud přijde s modřinou k lékaři, bude to dostatečné. Pak hlavně musí opravdu odejít i s dcerou. Bohatě by stačilo i vaše svědectví o vytlačování ze silnice a kopání do auta. To, že je nezaměstnaný, je také bod pro kamarádku, protože ten člověk není s to postarat se o rodinu.

Ve článku je dost informací na to, aby mu bylo soudně zakázáno přiblížit se k ní na určitou hranici. Jen ona musí chtít a nesmí se k němu vracet. Také musí mít žaludek na to udělat první krok směrem k soudu. Pokud totiž postižený pomoc opravdu nechce, pomoci se mu vlastně ani nedá.

Potřebujete shodit kila nebo žárlivého partnera? Napište nám na magazín! Redakce@zena-in.cz.

Reklama