affair

Co uděláte, když uvidíte manžela své kamarádky ve vášnivém objetí s jinou? Řeknete jí to, a nebo děláte raději mrtvého brouka? Přesně tohle dilema právě řeší i Veronika.

„S Vandou jsme kamarádky už od dětství, chodily jsme spolu na základku i na gympl, a když jsme pak každá nastoupila do zaměstnání, stejně jsme se pořád scházely.

Přestože byla Vanda chytrá, milá i hezká, měla v životě docela smůlu. Její první kluk byl narkoman, předávkoval se a umřel. Vanda drogy nebrala a nejspíš by s ním dlouho nezůstala, jenže tenhle zážitek se jí samozřejmě hrozně dotknul a trvalo to docela dlouho, než se z toho vzpamatovala. V pětadvaceti se pak vdala za svou další lásku. Vzala si stejně starého kluka, který se pustil do podnikání. Začalo se mu dařit, podnik vzkvétal a měli spoustu peněz. Místo radosti to ale přineslo spíš starosti.

Vanda nemohla otěhotnět, byla z toho nešťastná a její muž chodil domů později a později, až jednou nepřišel vůbec... Po pětiletém manželství se s ní rozvedl kvůli dvacetileté atraktivní milence, která s ním otěhotnět dokázala. Pro Vandu to byla samozřejmě podpásovka. Nesla to hodně těžce, ale čas rány zahojil, a když pak potkala Vítka, zdálo se, že je zase všechno fajn. Vítek byl opravdu bezvadný mužský, který by jí snesl snad modré z nebe. Záviděly jsme jí ho skoro všechny, ale zároveň i přály. Zasloužila si to.

A když nám oznámili radostnou novinu, že čekají miminko, říkala jsem si, že se na ni konečně usmálo štěstí. Jenže chlapeček se narodil postižený. Vanda i Vítek se o něj bezvadně starají a Vítek dokonce přestavěl dům, protože malý je na vozíku, tak aby mu všechno usnadnil. Opravdu se mu moc věnuje a je Vandě velkou oporou. Přestože mají syna nemocného, užívají si společného života, co to jde. Jezdí na dovolené, výlety, chodí do divadla, protože mají skvělou pomocnici, která jim s chlapečkem pomáhá. To si samozřejmě můžou dovolit proto, že Vítek velmi slušně vydělává.

Dalo by se říct – ideální muž. Jaké bylo ale moje rozčarování, když jsem ho uviděla ve vášnivém objetí s jinou a samozřejmě podstatně mladší dívkou. Byla jsem na školení od firmy, kde pracuji, které se konalo ve Vrchlabí. A právě také tam si zajel Vítek na svoje zálety. Nemohl tušit, že tam budu, a tak se ke své milence choval, jako by k sobě patřili. Líbali se spolu, drželi za ruce a pak zašli do jednoho z penzionů. Byl tak zaslepený tou mladou holkou, že si mě vůbec nevšiml.

Nejdřív jsem to chtěla Vandě říct, jenže když jsem viděla, jak se stará o chlapečka a mluví o Vítkovi tak hezky, nedokázala jsem to. Jenže po několika měsících jsem ho potkala s tou stejnou dívkou znovu. Tentokrát v kavárně v Praze. Drželi se za ruce a něco si špitali do ucha a zas mě neviděli.

Jsem Vandina nejlepší kamarádka a teď nevím, jestli jí mám říct pravdu o jejím manželovi, i když kvůli tomu bude nešťastná. Jenže mlčet a dělat jako by nic, není to přece jen skoro jako lhaní?“

Reklama