Je mi teprve necelých 13 let a už teď se den co den trápím se svojí postavou. Momentálně procházím dost těžkou pubertou, která se mnou slušně mlátí, tedy alespoň to tvrdí rodiče.

Ani nevíte, jak moc hodně bych se chtěla stát modelkou. Obdivuji např. Petru Němcovou nebo Helenu Houdovou, které využily modeling nejen k producírování se na mole, ale věnují se i charitativním akcím. Den co den prohlížím ty dokonalé postavičky v módních časopisech, den co den si tak moc přeju stát na mole a předvádět pro ty nejprestižnější módní návrháře a den co den si říkám, co je to v zrcadle za naivní holčičku, která si vůbec dovoluje pomyslet, že při svých 57 kilech při výšce 166 centimetry by někdy mohla stát na mole.

Minulé prázdniny jsem měla už tak silnou vůli a až moc rychle jsem shodila celých 5 kilo. Už jsem jevila hlavní známky mentální anorexie. Časté běhání, cvičení, nejezení, zvracení. Týden potom jsem si v časopise přečetla zajímavý článek právě o této nemoci. Ztotožnila jsem se prakticky se všemi uvedenými body. Toho jsem se zalekla a začala znovu jíst.

Ale nedávno to na mě zase přišlo, tentokrát však úmyslně. Není to snad ani měsíc, co jsem měla na den pouze litry neslazeného zeleného čaje a mrkev, kterou jsem stejně chodila vyzvracet. Zhubla jsem 3 kila během týdne. Kamarádky jsi toho všimly a přesvědčovaly mě tak dlouho, až jsem povolila. Znovu jsem s tím přestala.

Nevím, co mám dělat, jsem zoufalá... Večer co večer smutně polehávám na posteli, zavírám oči a uzavírám se do svého vlastního světa, kde je to samé focení, přehlídky, večírky, vip akce. Do světa, kde ta holka ze zrcadla není jenom zoufalá puberťačka, ale okouzlující, nádherná, skvělá a slavná mladá dívka. Bohužel se začínám bát, že svět modelingu na mě bude čekat vždy a jenom za zavřenýma očima.

Ale jěště neztrácím naději a skrytě doufám, že s trochou vůle budu stát tam, kde teď Péťa Němcová, Karolina Kurková, Agáta Hanychová, Ranata Langmannová či Helena Houdová nebo Lucie Váchová.

M.


Tak a teď babo raď, jak se říká... Co Vy na to, milé čtenářky?

redakce@zena-in.cz

Reklama