Dobrý den.
Předem mé prosby o pomoc vás srdečně zdravím. Nevím, zda vám bude stát můj problém za to, abyste se tím zabývali, ale jsem v zoufalé situaci a tak vás prosím o pomoc.

V době společného soužití s bývalým přítelem jsem si v bance vzala půjčku 50 000Kč. Poté, na žádost přítele, jsem mu tuto částku půjčila na uhrazení některých jeho dluhů a pohledávek. Jelikož nemohl dlouho sehnat zaměstnání a účty se mu opět nahromadily a dluhy za nezaplacené složenky a alimenty na jeho dceru opět narostly, žádal mě o další půjčku. Protože už do práce nastoupil a bál se, že mu uvalí exekuci na plat, a protože byl ještě ve zkušební době a půjčku by mu nedali, nechala jsem se opět uprosit a vzala si dalších 50 000 Kč s tím, že až mu skončí zkušební doba, půjčí si v bance on a vše mi vrátí. Bohužel jsem však naletěla podvodníkovi a peníze jsem dodnes neviděla. Mám s ním krásného syna, kterého on nechtěl, a proto jsme se rozešli. Na syna od něj nechci ani korunu, nepřeji si, aby někdy poznal, jaký jeho otec je, ale prosím vás o pomoc, aby mi vrátil peníze, které jsem mu půjčila. Jsem na mateřské dovolené a platím za svoji důvěru a pomoc jemu 2000 Kč měsíčně. Prosím Vás POMŮŽETE mi?
Ivana


Milá Ivano,
podobný případ už jsme na Ženě-in řešili. Je mi moc líto, v jaké jste se ocitla situaci, ale obávám se, že vám v tom asi nikdo nepomůže. 
Podepsal vám bývalý přítel alespoň dlužní úpis? Máte nějaký důkaz o tom, že jste mu ty peníze půjčila?
Pokud ne, tak máte asi smůlu.
Pak už vůbec nechápu vaši falešnou hrdost, že nechcete peníze na syna. Ze zákona je povinen na něj platit a jestli to odmítáte, tak jste vážně asi hodně naivní. Promiňte.
Reklama