Napsala nám Romana z Prahy, která se zamilovala do muže, jemuž zemřela přítelkyně. Ten však stále na bývalku nedokáže zapomenout. S Romanou mu zřejmě jde jen o sex.

Před dvěma měsíci jsem se seznámila s jedním hodně sympatickým klukem, píše Romana. Pozval mě na kafe a já se zamilovala. Nebylo by na tom ani nic moc divného – oba jsme byli nezadaní a fakt jsme si měli co říct. Po týdnu jsme skončili v posteli. Byla to paráda!

Pak se mi ale svěřil, že mu před půldruhým rokem zemřela jeho tehdejší přítelkyně na rakovinu. Bylo to smutné, ale jinak to se mnou moc nehnulo. Byla jsem zamilovaná a věřila, že má náš vztah budoucnost.

Jenže brzy jsem se probrala. A nebylo to procitnutí příjemné. Došlo mí, že David stojí jen o sex se mnou a jinak ho moc nezajímám.

Mluvili jsme o tom a on pořád tvrdí, že se z Karolíniny smrti ještě nevzpamatoval a nedokáže se s tím vyrovnat. Rozhodně se teď nechce nijak vázat! Doufala jsem, že ho to přejde a že se do mě také zamiluje, ale je to pořád stejné.

Nejhorší na tom je to, že o „své Karolíně“ neustále mluví, jak byla úžasná, pořád mě s ní srovnává a na mně hledá mouchy. Kamarádka mi tvrdí, že jsem jen „oslí můstek“ k novému vztahu – jinému než se mnou. I já se bojím, že jsem jen náplast na všechny jeho bolesti a že se se mnou stejně rozejde.

Jak dlouho ještě chce truchlit? Mám čekat, až ho to přejde?

Romana, Praha

Psycholožka Mgr. Radka Vaňková Romaně radí:
Bohužel vám to svým názorem asi ještě víc zkomplikuji. Domnívám se totiž, že s vámi váš nový přítel nejedná tak úplně na rovinu. Přitom sama znáte odpověď: „On stojí jen o sex a nechce se vázat!“

Podle všech příznaků je tomu skutečně tak – vztah s vámi nepovažuje za dlouhodobý a perspektivní,
a vás si ve skutečnosti dostatečně neváží. Chrání se před vašimi možnými požadavky na trvalejší a serióznější vztah výmluvami na bývalou „nepřebolenou“ lásku.

Řekněte mu proto, ať vám o svých problémech s truchlením už nevypráví. Chtějte po něm, aby se na schůzkách věnoval jen vám, aby vás bavil, pečoval o vás, poutal vaši pozornost. Pokud tomu tak nebude, klidně jděte domů a nechte ho, ať si dělá, co chce.

Pokud mu však i nadále budete poskytovat sex jen tak, bude váš vztah brát také „jen tak“ nezávazně
a brzy ho patrně upoutá jiná žena, kterou – na rozdíl od vás – bude muset těžce dobývat.

Napište nám i vy, co vás trápí. Sdílejte se Ženou-in své starosti. Pokusíme se vám poradit!