bejvalka

Když Andrea začala chodit s Romanem, věděla, že to nejsou ani dva měsíce, co se rozešel s Laďkou. Se svojí expřítelkyní chodil rok a jejich vztah připomínal italskou domácnost. Roman cítil čím dál tím víc, že takový svazek mu nevyhovuje, a rozhodl se ho ukončit. Nemohl tušit, že brzy po rozchodu se zamiluje do Andrey, ale že to Laďce nebude po chuti, mu bylo celkem jasné. Zato Andrea neměla vůbec představu, čeho je jeho „bejvalka“ schopná.

„Když se k Laďce doneslo, že si Roman našel novou přítelkyni a netruchlí doma jako ona, okamžitě mu volala. Byla jsem zrovna u toho, když mu zazvonil mobil, omluvně se na mě podíval a vzal ho. I když jsem stála vedle, jasně jsem slyšela každé její slovo, protože křičela, jako by ji snad někdo vraždil. Nadávala mu, brečela a pak zase prosila, ať se k ní vrátí. Snažil se jí cosi vysvětlit, ale nepustila ho vůbec ke slovu, a tak jí nakonec mobil típnul. Jasně, že se nevzdala a volala mu znovu, ale když opět nedostal slovo, mobil si úplně vypnul.

Jaké bylo ale naše překvapení, když vzápětí zvonil telefon mně a na druhém konci ona. Nevím, kde na mě vzala číslo, protože jsem ji vůbec neznala. Nadávala mi do děvek a obviňovala mě, že jsem jí zničila život, přitom já se s Romanem seznámila až po tom, co se s ní rozešel. Snažila jsem se jí to vysvětlit, ale pořád řvala. Když Roman viděl, jak jsem zděšená, vyrval mi mobil a zakřičel na ni, ať už dá pokoj. Pak jsem si telefon vypnula taky, ale nálada byla pod bodem mrazu.

Jenže Laďka se nehodlala jen tak vzdát, volala mi i do práce, posílala sprosté smsky, a když z mé strany neviděla žádnou odezvu, protože jsem se rozhodla, že ji budu ignorovat, přemlouvala mě, ať Romana nechám, a plakala. Na to jsem už nervy neměla a začala věřit tomu, že bych jí měla jít z cesty. Bylo to sice těžké, protože jsem byla v té největší fázi zamilovanosti, ale tohle jsem dál snášet nehodlala.

Když jsem Romanovi oznámila, že se s ním raději rozejdu, nechtěl o tom slyšet a přesvědčil mě, že se od ní nemůžu nechat vydírat. Potom za ní zašel, aby si promluvili a vysvětlil jí, že mezi nimi je prostě konec. Přišel celý vyřízený, a ani o jejich setkání nechtěl mluvit, ale ujistil mě, že všechno bude v pořádku.

Tyranka

Dva týdny se nic nedělo a já věřila, že to Laďku přešlo. S Romanem jsme trávili hodně času a byli si čím dál tím víc bližší. Často jsem u něj přespávala, a tak mi nabídnul, ať se k němu nastěhuju. Byla to sice teprve krátká známost, ale řekla jsem si – proč ne, když nám je spolu tak dobře. Jenže hned v prvních dnech po mém nastěhování jsme měli nečekanou návštěvu. Laďka stála za dveřmi a dožadovala se, že půjde dál. Roman ji odmítal pustit, protože se bál jejích hysterických výlevů.

A tak vyváděla za dveřmi a křičela na celý dům, že jsem jí zabrala místo. Roman za ní zabouchnul a ona pěstmi mlátila do dveří a kopala. Trvalo to nekonečně dlouho, až začali vycházet sousedi. Když konečně utichla, mysleli jsme si, že odešla. Ale seděla schoulená za dveřmi a zase brečela. Romanovi jí bylo líto, a tak s ní chtěl zase promluvit, jenže opět na něj spustila salvu výčitek a nadávek a pak ho zase začala přesvědčovat, ať se k ní vrátí, že udělá, cokoliv by chtěl. Visela mu vyloženě za nohy a klečela před ním.

Roman na to neměl nervy, a tak ji tam nechal. Zůstala tam sedět několik hodin. Moje nervy byly taky na pochodu a snažila jsem se celou situaci pochopit. Došla jsem k závěru, že jí Roman asi nasliboval společnou budoucnost, a proto je teď tak zhrzená. Tvrdil, že jí rozhodně nic nesliboval a že se s ní rozešel, protože s ní už nemohl vydržet.

Laďka hodlala bojovat dál, tentokrát začala Romanovi vyhrožovat, že se zabije. On se nechce nechat vydírat, rozhodl se ji ignorovat a říká mi, ať ji neřeším, že chce být se mnou a že nakonec jí to dojde. Já ale nevím, jestli na tohle mám nervy.

I když Romana miluju, ona mě vyloženě deptá. Volá mi desetkrát denně, pod dveřmi mu nechává milostné dopisy, a nebo dárky, které jí kdysi dal. Snažila jsem se s ní promluvit a také jsem ji ostře seřvala, nepomohlo nic. Bojím se, že ji to buď nikdy nepřejde, nebo se opravdu zabije. A říkám si, jestli by nebylo opravdu lepší se s Romanem rozejít, protože nevím, jak si s ní poradit.“

Co byste v takové situaci dělala vy? Poradíte?