Prosím, pomozte mi. Jsem momentálně úplně rozhozená a nějak nejsem schopná racionálně uvažovat.

Totiž – za pár měsíců mi bude 44 let a včera se mi s jistotou potvrdilo podezření na těhotenství!

Vůbec nevím, co mám dělat. Na jednu stranu bych si to dítě strašně přála, na druhou mám strach, že už na to jsem stará.

Jsem podruhé vdaná a z prvního manželství mám dvě dospělé děti. Můj nynější manžel je velmi laskavý a hodný, moc si rozumíme a jsme spolu šťastní. Jenže ani on už není nejmladší. Bude mu 52 let.

Brala jsem HA, která mi ale v posledních měsících nedělala dobře, a tak jsem ji vysadila. Bohužel, chránili jsme se nedostatečně. Používali jsme sice prezervativ, ale pouze v plodných dnech. V těch neplodných jsme jeli tzv. na ostro.

Byla to chyba, vím. Ale zpátky už to nevrátím.

V každém případě je tady teď ten problém, který musíme vyřešit. Manžel na mé těhotenství zareagoval velmi pozitivně a řekl mi, že bude respektovat jakékoli mé rozhodnutí. Ale že když se rozhodnu miminko si nechat, tak bude velmi šťastný.

A já jsem na vážkách. Bojím se a těším najednou. Perou se ve mně pocity, ve kterých se nějak nejsem schopná zorientovat.

Myslím, že bych díky miminku třeba omládla, musela bych se déle udržet v kondici, abych mu mohla dát vše, co potřebuje. Vím, že fyzicky i psychicky bych to zvládla. Jsem zdravá, nekouřím, alkoholu neholduju. Když si to tak představím, myslím, že by ze mě byla opravdu šťastná maminka.

Jenže pak zahlodá ten červíček pochybností. Až bude mému dítěti 10 let, mě bude 54 a  manželovi 62. Důchod na krku, dospělost děcka ještě v nedohlednu. Je to zodpovědné, přivést v takhle pokročilém věku na svět dítě? Jsem sobecká, když si ho nechám, nebo jsem naopak sobecká, když půjdu na potrat?

Nevím. Chvíli jsem přesvědčená, že si to mimčo prostě nechat musím, pak zase že to nejde a musím jít na potrat.

Je to pro mě hrozné dilema. Třeba mi vaše názory a postřehy pomůžou ujasnit si, co vlastně cítím a co chci. Moc děkuju za všechny vaše příspěvky.

Reklama