Nevím, zda je právě toto téma vhodné pro dnešek, ale možná by se dalo zařadit jako SOS. Ráno mi volala kamarádka, viditelně vyvedená z míry, a prosila mě o radu. Já tedy opravdu nevím, jak by se měla zachovat. Třeba by věděly čtenářky, možná má některá z nich nějakou podobnou zkušenost.

Kamarádka se nedávno přestěhovala do zdravějšího prostředí a její nejmladší, devítiletá dcerka začala chodit do jiné školy. Učitelka ji posadila vedle chlapce, se kterým se skamarádila. Docela milý, celkem chytrý a bezproblémový kluk. Dalo by se říci, že ničím nevybočuje z řady, učí se na jedničky a dvojky, chodí do sportovních kroužků, dokáže dělat lumpárny stejně jako ostatní kluci, dokáže se poprat, lézt po stromech, ale taky dokáže plno jiných věcí, třeba úplně vzorně naštípat krásná polínka do krbu, což je u devítiletého dítěte docela zvláštní.
Jeho rodiče vlastní hezký domek, jsou docela dobře situovaní. Chlapec si zvykl doprovázet svou kámošku domů, děti si spolu hrají, učí se, dělají úkoly. Často až do večera a chlapci se málokdy chce domů.

Včera měla Simonka, dcera má kamarádky, nějakou mazlivou náladu. Přišla se pomazlit s maminkou a její kamarád, když to viděl, tak přišel a nesměle poprosil, jestli se „s tetou“, jak říká mé kamarádce, může taky pomazlit. Sice ji to zarazilo, ale svolila. Řekla mu, že se s ní může pomazlit stejně, jako se mazlí s maminkou.
Kluk jen koukal a pak zavrtěl hlavou, že maminka se s ním nikdy nepomazlí, že se s ním ani mazlit nechce. Pomyslela si, že si kluk asi vymýšlí a ráno, když viděla jeho rodiče, jak odjíždí do práce, nedalo jí to a zeptala se jeho matky. Dostihy
Ta se přímo rozčílila, že kluk pěkně dostane, protože nějaké mazlení je přežitek a  pro kluka se vůbec nehodí a že to tedy odpoledne pořádně schytá a vůbec, co se má co kamarádit s holkou a že mu to prostě zakáže.
Kamarádka ze sebe jen vykoktala, že to snad není nutné, aby zakazovala to kamarádství a že se vlastně nic nestalo.
Paní byla ale pěkně naštvaná a se slovy – to kluk ještě něco uvidí.. práskla dvířky od auta.
Kamarádka je z toho špatná. Naprosto neví, jak se má zachovat. Nerada by, aby z toho ten chlapec měl doma zle. Je jí ho docela líto, ale má dojem, že by měl třeba snahu se přijít pomazlit i jindy a mohlo by to vyznít pro ni velmi nepříznivě. Nechce z toho dělat aféru, ale myslí si, že něco není v pořádku. Chce po mě radu, ale tu já nemám. Neví někdo, jak by se měla zachovat?

Sirikit


Milá Sirikit,
tady je každá rada drahá.
Matka chlapce asi trpí citovým chladem a tím, že se jí kamrádka zeptala přímo, sáhla do vosího hnízda.Zřejmě si je toho vědoma a bylo jí nepříjemné, že na to někdo cizí upozornil.
Proto ta nepřiměřená reakce.
Já bych si s tou situací asi také nevěděla rady.
Je mi líto toho chalpce, protože chování jeho matky asi nikdo nezmění.

Uvidíme, jaký názor nebo eventuální radu budou mít ostatní ženy-in.

Reklama