Dobrý den,
byla bych ráda, milá redakce, kdybyste mi pomohli třeba pomocí SOS (i když jsem si vědoma, že jste tu řešili daleko závažnější situace).

Tak teda, můj problém se týká cvičení. I když je mi 27let, mám veliké problémy s koleny... od dětství jsem pěstovala sporty a baví mě to, ale kvůli těmto zdravotním problémům nemůžu chodit běhat ani cvičit aerobik atd... Jsem z Pardubic - tedy vlastně právě jsem se přistěhovala - a právě proto tady nikoho neznám a ráda bych se zeptala čtenářek Ženy-in, zda by mi mohly nějaké cvičení tady doporučit, protože si uvědomuji, že kvalitu cvičení hodně ovlivňuje kvalita předcvičujícího.
Abych to upřesnila - chtěla jsem se věnovat kalanetice, ale žádné cvíčo jsem nenašla, musela bych doma, jen podle knihy, a to se přiznám, mě nebaví. Takže u mne zvítězily kurzy power jogy anebo pilates. Nezmínila jsem se, že mi jde také o to, že sice nepotřebuji zhubnout, ale ráda bych si zpevnila postavu a uvolnila a protáhla ztuhlé svaly. Takže bych chtěla poradit, zda je pro mne lepší power joga nebo pilates, popřípadě jestli některá z žínek-in nemá přímo zkušenost s nějakým takovým kurzem v Pardubicích....
Děkuju Vám za případnou pomoc a přeju hezký den,
vaše čtenářka Šlápladotohoašlavodtoho :o)


Milá Šlápladotohoašlavodtoho,
máte krásný nick :-), ale doufám, že zas tak přesně neodpovídá vašemu naturelu, protože jestli chcete dosáhnout nějakých výsledků, chce to výdrž.
Ale teď k vašemu cvičení. Myslím, že jste si vybrala dobře. Pokud vím, oba druhy cvičení jsou pro vás vhodné. Power joga jsou rychle prováděné ásany a chce to trochu zkušenost. Začněte buď normální jógou, která vám splní vše, co od ní očekáváte (zpevnění, uvolnění a protažení), aniž by zatěžovala vaše klouby.
Mohu vřele doporučit. Kalanetiku jsem nikdy necvičila, ale je to dost podobné. Jde hlavně o protahovací cvičení.
Pro vás by byl ještě ideální aqua aerobik. Voda nadlehčuje, což působí blahodárně na klouby, a přitom klade odpor, takže zároveň posilujete svalstvo.
Ale možná vám ženy-in poradí ještě něco jiného.
Přeji hodně štěstí.

Reklama