Tchán letos oslavil 60, tchyni to čeká příští jaro, navíc mají výročí svatby. Místo oslavy pozvali nás "děti" i s rodinami na týdenní pobyt na Tenerife.

Tchánovi se brali v dobe, kdy uz oba dva meli dospelé deti z predchozích vztahu, a jedná se tudíz o mého manzela, me a nase dve dcery, manzelovu sestru a tchánovou dceru s manzelem a opet dvema dcerami.

Pozváním jsme vsichni samozrejme nadsení a moc se tesíme.

ALE a tady je muj dotaz. Co s dárkem? Manzelovy rodice NIKDY zádný dárek nechteli, at uz to byly Vánoce
anebo narozeniny, a nikdy nám "dospelákum" zádný nedali. Dárky dostávali pouze deti, a to podle mozností - nekdy velký, jindy drobnost. Bylo to jejich prání, a tak jsem to vzdy respektovala. Na narozeniny vzdy telefonujeme a prejeme a nikdy nezapomenu privézt tchyni kytku. A tak to u nás funguje uz 12 roku.

Ale co ted?? Oni samozrejme ani tentokrát zádný dárek nechtejí, jenom si s námi vsemi uzít celý týden. V jejich veku je to mozná ten nejvetsí dar, jaký jim my deti muzeme dát, ale me to pripadá - slusne receno - hloupý. Oni nám zaplatili týdenní pobyt se vsím vsudy - letenky, pojistení, pujcení auta, jídlo, ubytování a co vsechno jeste - a my jim rekneme vsechno nejlepsí k jubileu.

Prosím poradte!!!! Zkousela jsem se domluvit s ostatními "detmi", ale nedarí se mi.  Tchánova dcera mi odpovedela na e-mail ve smyslu blbý, kdo dává, a blbejsí, kdo nebere, kdyz nic nechtejí, tak proc za neco utrácet. A tak seslo z predstavy nákladnejsího daru, na který by jsme se slozili (napríklad jiný zájezd nebo neco podobnýho, sami s manzelem na neco takovýho nenasetríme).

Prosím také dríve narozené ctenárky, co jste Vy kdy dostaly od svych potomku?
Dekuji za vsechny rady.


Pokud se v redakci nenajde zádný dobrovolník na doplnení hácku, tak pokud muzete, prosím, otisknete tento príspevek bez nich.

Dekuji Linda

Milá Lindo, zcela výjimečně otiskuji Tvůj příspěvek bez diakritiky. Marně jsem sháněla nějakého dobrovolníka na doplnění háčků a čárek. :o)) A také nechci vydání Tvého příspěvku zbytečně oddalovat....

Věřím, že Ti čtenářky poradí a dají tipy na ten nejvhodnější dárek. Já Ti také dám jeden návrh. Co třeba nějaké pěkné hodiny? Koupila jsem je kdysi rodičům také k výročí a byli nadšeni.

Reklama