Přeji hezký den všem čtenářkám.

Můj dnešní příspěvek k tématu "Máte psa" je i tak trošku S.O.S., protože už si s tím naším nevím rady.
Když před dvěma lety zemřel náš vlčák, fenka Doly, po více než dvanácti letech, vybrala jsem s dcerou nádherné štěňátko v útulku. Taky fenku, rezavou, kříženečka bůhví čeho s bůhví čím. Je moc hodná a přítulná, ale...

Vyrostla z ní pěkná psí slečna, která ale bohužel neustále utíká. Manžel už vyzkoušel všechno možný... od zvyšování plotu až po natažený ostnatý drát, ale je to k ničemu. Naučila se ručkovat přes pletivo a při první příležitosti je fuč. Vrátí se za dva tři dny, nají se a zase jde na toulky.

Má tu samozřejmě svůj kotec - boudu s maličkým výběhem 2x2 m, ale celý dny tam být zavřená nemůže. Dcerka s ní sice chodí každý den na procházky, aby měla pohyb, ale určitě to není ono. Pustit ji jen tak na zahradu nejde, protože okamžitě uteče. Sousedi si chodí stěžovat a já jen trnu hrůzou, kdy někdo přijde, že mu vběhla pod auto.

To, že utíká, není určitě tím, že má doma málo místa - máme velikou zahradu a v době, kdy je aspoň trošku teplo, jsme na ní celý dny, takže sama tam určitě není.

Už jsem z ní vážně na nervy a nevím, co dělat. Něčím jí přetáhnou a zavřít nepomůže, pak se nás bude navíc ještě bát a bude utíkat ještě víc. Poraďte mi, prosím, co s ní....

Máme ji rádi, ale na druhou stranu to pro ni u nás není ten pravý "psí život".  Potřebuje běhat celý den, ale na zahradě se zděným plotem vysokým aspoň dva a půl metru. Pletivo totiž přeleze jako nic..:-).

Byla bych moc vděčná, kdyby jí některá ze čtenářek mohla takový domov dopřát, nebo mi poradit, jak jí v těch útěcích zabránit. 

Jsou jí asi dva roky, je hladkosrstá, rezavá s "játrovým" čumákem, vysoká asi 3/4 m. Vykastrovaná a moc hodná, i k dětem. Hledala jsem v počítači fotku, ale bohužel si je dcera ukládá do mně neznámé složky, takže bych ji když tak poslala dodatečně.

A moc děkuji i za jakékoliv rady a zkušenosti.

Svetluszka.


Věřím, že vám čtenářky poradí, jak na to, aby vám fenka neutíkala.

Pátek:
VÝCHOVA PSŮ V ČECHÁCH
Vychováváte psa, nebo on vás? 
Uklízíte po svých psech?
Pouští vás váš pes do vaší postele?
Vadí vám "miláčci" bez náhubků?
Vzali jste si psa z útulku nebo jste ho tam dali?
Chtěli byste být svým psem?
Jíte vy nebo váš pes?

redakce@zena-in.cz
Dárečky pro nejlepší z vás!Reklama