Pes

„Uááááááá!!!“ to býval standardní výkřik, když jsem vzal do ruky vysavač, „ty chlupy se nedaj vyluxovat!“

Máme doma psíky tři a každého se zcela odlišnou srstí. Jeden má krátké tvrdé chloupky, druhý dlouhé hrubé a třetí od krátkých na zádech až po dlouhé na oháňce, tenké jako vlásek... prostě dokonalá kombinace pro luxovací horor.

Vystřídali jsme různé vysavače, ale stále to nebylo ono. Chlupy ne a ne pryč. Definovali jsme si problém do dvou kategorií:

1) chlupy je potřeba vyčesat
2) vysavač musí mít pořádný tah!

Po čase jsme si tedy pořídili průmyslový vysavač s kartáčem v hlavici. Většinu chlupů zvládne, ale zase máme doma vysavač-krávu... k pejskům tak přibylo další domácí zvířátko.

Zeptal jsem se i ostatních v redakci na jejich zkušenosti...

Eva Soukupová

Tak já to řeším jednoduše. Koberec máme jenom v ložnici, a tam pes nesmí (smích). Z plovoucí podlahy nebo dlažby se to dá vyluxovat v pohodě a z oblečení to sundáváme takovým tím válečkem. Blbý je, když se najdou chlupy v jídle. A věř, že když máš dlouhosrsté zvíře, který právě líná, stává se to.

Linda Wimmerová

My se zbavujeme spíš koberců než chlupů. Pak je to na vysavač nebo koště. Chlupy se dají odstranit takovým tím super klepacím a čisticím vysavačem, co si poradí se vším.

Dana Svobodová

U mě je to jednoduché. Mám psa chlupatce - sheltii, a nemám koberce. Pominu-li bavlněné tkané běhounky, které se dají snadno vyprat v pračce. Chlupů, kterých můj pes trousí celoročně požehnaně, se jednoduše zbavuji mopem a pak mokrým hadrem.

Zuzana Sommerová

1) Nejlepší je pořídit si psa, který nelíná - my měli například pudla.
2) Nejhorší je pořídit si krátkosrstého psa, který líná! V domnění, že krátký chlup rovná se žádný chlup, jsme si pořídili maďarského ohaře (samozřejmě i z jiného důvodu). Krátké chlupy jsou všude a drží!! Nechápu proč, ale nejvíce v manželových slipech a ponožkách!!!

Rada zní: nemít koberec a stále vytírat.
Realita: máme koberec a luxujeme jednou až dvakrát týdně, takže jsme se naučili žít s psími chlupy v symbióze.

Simona Škodáková

Máme drátosrstého německého ohaře s chlupy jako žíně. Mám ale pocit, jako by se mu denně vyměňoval celý kožich a ten starý v hrstech sypal po celém bytě. Koberce luxuji 2-3krát týdně, plovoucí podlahu vytírám 1-2 krát za týden a denně ji zametám. Stačí se ale za dvě hodinky po úklidu sehnout a přejet po ní rukou a hned se vytvoří chuchvalec jeho chlupů. Ale to ještě nic není. Před ohařem jsem měla 15 let dalmatina a bylo to ještě horší. Bílé krátké jehličky navěky zabodané úplně do všeho trčely i z věcí, se kterými nikdy nepřišel do přímého kontaktu (jako třeba černé plesové šaty nebo dlouhý drahý zimník). Chlupy byly v každém jídle, ve všech skříních a koberec jsem čistila každý týden na kolenou mokrým kartáčem.

Moje rady
  • 1. Když psa, tak tmavého, nikdy ne bílého.
  • 2. Čím delší chlupy, tím se lépe likvidují.
  • 3. Nezuřit a vyrovnat se s tím, že jestliže mám psa, budu muset 15 let bojovat s jeho chlupy a nikdy nebudu mít dobře uklizený byt.
  • 4. Zuřit a 15 let denně po návratu z práce vyndat kýbl s hadrem a vysavač a hodinku se věnovat svým podlahám.

Jak „hubíte“ psí chlupy vy?

Reklama