Dobrý den.

Už dvakrát nás vykradli. Poprvé by se to dalo považovat za náhodu, co se stane jednou za sto let, ale dvakrát je na mě moc. Mám strach, že se to bude zase opakovat, bojím se, že se nevítaná návštěva trefí do doby, kdy budeme doma, nebo že je při návratu domů překvapím. Kdysi jsem zažila přepadení, možná i proto se tak bojím.

Žiju sama se dvěma dětmi, občas u nás přespí a pobude můj přítel, občas kamarádka, ale většinu času jsme doma sami.

Tak se chci zeptat, jak co nejlépe zabezpečit byt proti zlodějům. Bezpečnostní zámky, řetízek - slyšela jsem, že šikovný zloděj odemkne zámek za pár vteřin. Uvažuji o výplni rámů dveří proti roztažení, ale známý říká, že ani to není příliš účinné. Existuje vůbec něco spolehlivého, co není jen reklama a snaha vydělat, něco, co opravdu zabere a bude fungovat? Nemám už doma takový pocit bezpečí, jaký bych potřebovala. Poraďte mi, prosím.

Jana


Milá Jano,
na zloděje podle mě platí nebát se jich! Zkrátka pozitivní přístup a nepřivolávat na sebe jejich pozornost přehnanými strachy. Pak pomáhá ještě pistole pod polštářem, ale to jen v USA, u nás bych to nedoporučoval. A jinak mříž na dveře. Prvotní investice větší, ale pak mají smůlu. :)

Napište nám, jestli vás nevykradli! Redakce@zena-in.cz