Milé ženy-in,

včera byl poměrně příhodný článek (a velmi vtipná diskuse) k tematice sexuální osvěty. Tak na to trochu navážu. Zrovna nedávno jsme v práci s kolegyněmi (jsme celkem 4) probíraly otázku manželského sexu v domácnosti s většími dětmi.

Zjistily jsme, že s tím mají všichni problémy, protože děti (v našich konkrétních případech celkem 9 dětí v rozmezí cca od 12 do 18 let) chodí spát často později než rodiče, ráno se člověku do té tmy nechce vstávat vůbec, natož aby si přivstal za účelem provozování zdravých mezilidských pohybů, a ve většině domácností neexistuje prostor, který by byl dostatečně izolovaný na to, aby se rodiče jednoduše mohli někdy během dne za tímto účelem někam "uklidit" a současně se vyhnout poznámkám typu: ,,A mami, copak jste tam dělali tu hodinu?" proneseným s potutelným úsměvem, případně čelit z manželova/přítelova náručí otázkám řvaným na celé kolo přes dveře: ,,Mamííí, kde je ten džus? Brácha mi ho vypil!" nebo ,,Tatíííí, tak kráva mi nadává, že jsem debil!" a podobně.

Jak to dělají v jiných rodinách? Z našich zkušeností vyplývá, že jde o poměrně stresující záležitost (pravda, některé jedince možnost přistižení při TOM vzrušuje, ale asi to nebude pravidlem). Rodiče čekají, kdy už si probůh půjdou ty jejich hyperaktivní ratolesti lehnout. Pak další půlhodinu čekají, než usnou, protože hrozí zavolání typu: ,,Mami, zapomněla jsi mi dát pusu na dobrou noc," nebo ,,Mami, ještě potřebuji podepsat tu poznámku a kouli z matiky!".

Pak se, seč mohou, mírní ve svých projevech, protože ta postel, co jsme si pořídili z novomanželské půjčky, zatraceně vrže. Případně se vytratí do kuchyně obzvláštnit běžné polohy sexuálně zabarveným posedem na kuchyňské lince, kde (jak se stalo i mně osobně) jsou přistiženi lehce rozespalým potomkem, který usoudil, že je ta nejlepší doba jít se napít. Pokud ovšem nenastane poměrně častá situace, že rodiče vyčerpáni dnem, sexuálním napětím a očekáváním usnou dříve než pubertální dítka.
Takže, otázka do ringu: Jak, kde a kdy to děláte u vás doma?
 
 
Díky za reakce
Kadla (tentokrát s pracovním kolektivem)


Tak za tenhle SOS jsem neskonale vděčná :))) Konečně mi dneska něco spravilo náladu :)

Tak jakpak Vy na to jdete, ženy-in?

Rozsáhlejší reakce klidně můžete psát i na mail redakce@zena-in.cz a uveřejním je jako novinku :).

Reklama