Právě nám přišel dopis z obecního úřadu, zdvořile nám oznamují, že jsme neuhradili fakturu stočného za 1. čtvrtletí roku 2006! Docela mi to hnulo žlučí. Obec trvá na tom, aby se úhrada stočného prováděla: buďto přiloženou poukázkou, nebo hotově v pokladně obce (stejně jako poplatek za odpady, za psa…).  Budiž, chodíme tedy platit do pokladny. Někdy dostaneme doklad vytištěný z PC, někdy ručně vypsaný příjmový pokladní lístek (to prý když zlobí počítače). Mám ve zvyku tyhle doklady házet do šuplíku s ostatními účty a můj druhý zvyk je udělat v těchto papírech na konci roku pořádek, to mě neminulo ani nedávno. V krabici jsem nechala doklady za komunální poplatky za rok 2007, ty staršího data šly do koše. Před chvílí jsem volala na obec, abych se zeptala, jak dlouho tedy ty doklady o zaplacení schovávat, a bylo mi řečeno, že je to různé?! Tohle raději nebudu komentovat.

Dřív, než se vypravím na obec, neví někdo z Vás, co si pod tím „různé“ mám představit, a jak dlouho ty doklady opečovávat? Jistě, mohlo se stát, že jsme opravdu tenkrát tu poukázku někde zašantročili, ale proč se upomínají téměř po dvou letech? Pokud by se teď na obci rozhodli posílat nám upomínky jednu za druhou, mají z nás dojnou krávu

Díky Japina

 


Milá Japino,
držím vám v celé záležitosti palce a věřím, že si na toto téma popovídáte s podobně postiženými" čtenářkami a přijdete společně na nějaké řešení.
Reklama