SOS -

Dobrý den.

Určitě spousta z vás používá internetové bankovnictví. A protože to vypadá, že došlo i na mě, obracím se na vás s prosbou, nebo spíš s dotazem. Jaké máte s internetovým bankovnictvím zkušenosti? Dobré, nebo i nějaké špatné? Dlouho jsem se mu bránila, nějak se mi nelíbí představa mít tyhle své soukromé záležitosti zavěšené na netu, a navíc je v tom i jakási nejasná (a nejspíš neopodstatněná) obava jestli je dostatečně bezpečné.

Jenže, moct vidět podrobný pohyb na svém účtu častěji než jednou za měsíc je lákavé, taky nemuset lítat do spořitelny a moct zadávat příkazy k úhradě doma v klidu... a poslední kapkou asi bylo jedno výběrové řízení, kdy se mě potenciální zaměstnavatel zeptal, jestli ovládám internetové bankovnictví. Musela jsem přiznat, že s tím tedy žádné zkušenosti nemám. Dodatek, že jistě nebude problém se mu naučit, asi příliš velkou váhu neměl. Za tohle jsem zřejmě měla mínus.

A tak jsem navštívila spořitelnu a provedla příslušné kroky. A teď čekám na dopis se všemi těmi hesly a bezpečnostními údaji a pořád ještě pochybuji, jestli to je dobrý nápad - nedůvěry jsem se ještě úplně nezbavila. Ráda bych si přečetla vaše názory, vaše zkušenosti - hlavně ty špatné :-) - i argumenty, proč třeba ne nebo proč ano, možná rizika. Dokud tuto službu neaktivuji, je stále čas to zvážit. :-)

Za všechny názory děkuji. I.


Milá I.,

já si bez internetového bankovnictví už dokážu představit život jen těžko, protože to nesmírně usnadňuje život. Ale je fakt, že zvláště posledních několik pokusů o vyloupení účtů mi moc velkou radost neudělalo...

A co vy? Už jste počali posílat peníze přes internet? A nebo raději počnete se Ženou-in dítě?

Reklama