Ne vždy je doba předvánoční jenom veselá - a tak tady máme zase jednou SOS:


Vážení přátelé,

s velkou radostí ale i s nemalým úsilím jsme se v červnu 2006 nastěhovali do nebytových prostor v blízkosti stanice metra Budějovická, tedy s dobrou dostupností pro naše zrakově postižené klienty. Ve starších prostorách bylo nutno opravit podlahy, položit koberce, vymalovat, odstranit zbytky počítačové sítě a vybudovat novou, zbourat jednu zeď, zajistit požární ochranu, pořídit bojler atd..

To vše s finanční pomocí našich donátorů 171.000 Kč. Nyní nám Městská část oznámila, že po roce a půl užívání těchto prostor je budeme muset opustit z důvodu rekonstrukce objektu.

Můžeme se sice ucházet o jiné (menší) prostory rovněž v objektu Městské části, který je v nyní rozestavěné, ale v budoucnosti ve velmi lukrativní části Prahy 4 Na Pankráci a doufat, že je získáme. Na druhou stranu bychom se neradi dostali do stejné situace, ve které jsme v současné době, totiž že budeme muset po roce nebo dvou zase ustoupit zájmu někoho jiného. Budeme očekávat další kroky Úřadu Městské části, pokusíme se je v maximální možné míře pozitivně ovlivnit, nicméně se na všechny naše dobrovolníky, spolupracovníky a sympatizanty obracíme s následující prosbou:

Pomozte nám najít nové nebytové prostory odpovídající potřebám námi poskytovaných služeb.

Jak velké prostory hledáme: cca 150 - 200 m².

Jaké parametry by měly mít: několik pracoven (lépe 5-6 menších) a jedna místnost větší pro práci se skupinami (klubovna, zasedačka), popř. s možnosti menších stavebních úprav vedoucích k vytvoření takového prostoru,

Další technické parametry: vytápěné, vlastní sociální zázemí, možnost připojení na Internet.

Kde: dobře dostupné pro nevidomé, nejlépe v blízkosti stanic metra (nikoliv konečných).

Finanční možnosti: v nouzi do 1000 Kč za m² ročně.

Pracoviště využívající prostory: Dobrovolnické centrum pomoci lidem se zrakovým postižením, Poradna pro otázky samostatného života osob se zrakovým postižením, centrum osobní asistence pro nevidomé děti, pracovny pro koordinátorky kultury, práce s veřejností, management sdružení (ředitel, finanční manažerka), sklad publikací a materiálu.

Kde hledat prostory: hlídáme internetové stránky městských částí, nemůžeme sledovat nespočetné realitní kanceláře, firmy aj. potenciální poskytovatele nebytových prostor.

Komu můžete předat typy a kontakty: finanční a provozní manažerce sdružení Okamžik, Ing. Alexandře Kouřímové, tel. 220571173, mail: a.kourimova@okamzik.cz,

řediteli sdružení Ing. Miroslavu Michálkovi, tel. 233379199, 775209055,
mail: m.michalek@okamzik.cz nebo mailem na univerzální adresu: okamzik@okamzik.cz

popř. dalším pracovníkům sdružení.

Pokud pro nás budete mít nějaké informace, ozvěte se prosím rychle.

Děkujeme za pomoc, předávání typů, dotazování se u přátel a za lidskou podporu.

Za Okamžik: Ing. Miroslav Michálek, ředitel sdružení.

Reklama