Hanka je „zelená vdova“. Žije na okraji Prahy v krásném domě, má dvě děti, drahé auto, luxusní oblečení. Také má hodně vytíženého záletného manžela. Sama je v pasti. Nedokáže ho opustit, je na něm závislá jak citově, tak finančně.

„Začalo to před několika lety. Jel služebně do Vídně. Povídal mi, jak je tam krásně, volal mi, říkal, že je v butiku a chce mi koupit boty. Popisoval mi památky. Když se vrátil, měl na kufru z letiště čárový kód a zkratku města Paříž. Je to strašný sedmilhář. Snaží se ty fabulace dotáhnout dokonale do konce. A já nikdy nemám jistotu, že když mi něco říká, že to tak opravdu je,“ vypráví Hanka.

Díky narážkám známých se nakonec rozhodla k nejhoršímu. Začala mu kontrolovat jeho věci. Začala se zajímat o fungování odposlechů, štěnic... Zjistila si, jak se dostat do zaheslovaného počítače. A protože Hanka má dost času a ještě k tomu je i technický typ, našla v tom dokonce trýznivou zábavu.

Na kolik přijde odposlech?

Různé typy sledovacích zařízení můžete dnes celkem běžně pořídit přes internet. V tomto případě doporučujeme stránky www.odposlechy.com. Sledování přitom nemusí být založeno jen na odposlechu, ale jde například zjišťovat i polohu jedince či vozidla, nainstalovat miniaturní kameru, monitorovat mobilní telefon, počítač...

Taková zařízení se instalují do těch nejnenápadnějších míst. Klasikou jsou zásuvky či světelné zdroje. Jako příklad uvádíme odposlechovou štěnici R200AC, která vypadá jako klasická plně funkční roztrojka do zásuvky. Pořídit si ji můžete za cca 3500 korun.

Proti většině odposlechových technik samozřejmě existují rušičky.

Samozřejmě že našla, co hledala. Potvrdila si jeho nevěru! Jenže se uzamkla do vlastní pasti. Nemůže mu nic dokázat. Nemůže na něj vykřičet, proč ji podvádí! Bojí se, že by se jí vysmál, vynadal jí, že mu leze do věcí, a ještě by ji třeba opustil.  A na její místo by určitě naskočila nějaká jiná, která se zrovna u něj motá.

Spřádá neuvěřitelné plány, jak ho přichytit. Několikrát se jí to i málem povedlo. Jeho auto díky lokátoru našla parkovat před vilou jedné z milenek. Než k němu ale dojela, byl pryč. Také jednou „vypátrala“ milenku z řad celebrit. Bojovala s tím zavolat do bulváru a říct jim, kde je její manžel a s kým. Představovala si, jak by ho zostudila, jaká by to byla aféra. Její manžel s tou krávou v novinách. Jenže se zase zpátky vrátila k tomu, jaké by to mělo následky pro ni.

Jednu dobu se už lepšila. Nechala sledování, nechtěla nic vědět. Dala na rady kamarádek a terapeutky. Jenže pak to zase přišlo: Vycítila, že její manžel opět někoho má, a jelo to nanovo. „Byla jsem úplně šílená. Dala jsem mu do auta odposlech. Slyšela jsem, co si spolu s milenkou říkají, tekly mi u toho slzy, ale nemohla jsem to vypnout. Sledovala jsem lokátor, kam jedou, slyšela jsem, co si povídají… Vím, že je to na blázinec. O to je to horší, když to vím.“

Kolik stojí služby soukromého očka?

Ceník služeb soukromých detektivů je různý. Záleží
na lokalitě a samozřejmě náročnosti vašeho požadavku. My jsme nalezli ceny v rozpětí od 150 do 500 korun,
za započatou hodinu práce.

Služby soukromého očka jsou řízeny zákonem a detektiv musí mít udělenu koncesi. Jejich možnosti jsou právně ale daleko více omezené, než by se mohlo zdát. Například sledování osob smí provádět výhradně Policie České republiky. Jaká je praxe, a jestli dochází
k obcházení právních norem, samozřejmě netušíme.
Jak jsme ale dozvěděli ze zdroje, který si nepřeje být jmenován, faktem je, že „spousta soukromých detektivů začínalo v řadách Policie a umí v těch věcech chodit...“

Hanka se ale jednou rozhodla, že si taky najde někoho, aby jí bylo dobře, aby se měla s kým smát bez dalšího nepříjemného pocitu. Aby mu to oplatila. Sbalila kamaráda jedné známé. A bylo jí úžasně. Nechtěla vědět, co dělá její manžel. Jenže románek skončil jako ve špatném filmu. Hanka se doma tvářila zasněně a její žárlivý manžel (sám může, ale ona ne…) si najal detektiva. A ten mu podal patřičný report i s důkazem. A Hanka byla v ještě horší situaci. Sama mu nemohla dokázat mnoho nevěr, protože se bála, že by tím jejich manželství skončilo, ale on jí tu jednu vmetl do tváře se vší parádou. Takže milá Hanka musela zachraňovat manželství a prosit, aby jí odpustil.

Dnes je vše ve starých kolejí. Hanka od manžela nechce odejít. Jenže se ničí se tím, jak ho sleduje. A ještě má tu sílu se před ním tvářit, že nic neví. Možná se z toho jednou zhroutí. To si ale nechce připustit. A měnit nechce také nic.

Jak z téhle situace ven?
Odpověď na tuto otázku se dozvíte v našem rozhovoru s klinickou psycholožkou Zdeňkou Sládečkovou: Slídíte? Stejně vám to nepomůže!

Jak byste řešila Hančinu situaci vy? Schvalujete její postup? Sledovala byste svého manžela? Dokázala byste mu být také nevěrná na oplátku?

Reklama