Dobrý den,

 

chtěla bych vás poprosit o pomoc. Určitě jste slyšeli o zatčení českých entomologů v Indii. Oba entomologové byli usvědčeni na základě falešných důkazů jako např: přiznání, které bylo dopsáno na prázdné papíry, které oba entomologové podepsali pod nátlakem v den zatčení.

 

Oba byli obviněni za stejný přestupek, a přesto byl p. Švácha propuštěn pouze s pokutou a Emil Kučera dostal tři roky v indickém vězení nepodmíněně, což je jeden z důkazů, že je celý proces nespravedlivý a zpolitizovaný. Jediné, čeho se oba dopustili, je, že si včas nezajistili povolení pro sběr brouků v Indii. Jako trest by podle mě mohl stačit více než měsíc v indické vazební cele, který si oba už museli odsedět díky stávce, která v Darjeelingu zrovna probíhala.

 

Emil Kučera je mým dlouholetým přítelem. V tuto chvíli připravuje entomologická společnost demonstraci proti nespravedlivému rozsudku a celému procesu před indickou ambasádou ve čtvrtek dne 18. 9. 2008 v 16 hodin. (Indická ambasáda je těsně vedle stanice metra Malostranská.)

Byla bych ráda, kdybyste mohli přijít a podpořit Emilovo propuštění.

 

Kdybyste měli jakékoliv otázky k případu, ráda vám cokoliv vysvětlím, protože média ne vždy podávají úplné a zcela pravdivé informace.

 

Další informace jsou např. na stránkách České entomologické společnosti http://www.entospol.wz.cz

 

Díky moc, Iva

aviaki@email.cz

Reklama