Milá ženo-in,

jak už jsem psala, mám snad patent na maléry. Jen teď nevím, jestli se jít utopit, nebo to nějak přežít. Vzhledem k velké zimě nechám utopení na teplejší období. Ale posuďte sami.

Už delší dobu hledám marně práci. Maturitu nemám, za to mám dvě děti, dojíždět můžu jen na ranní a né o víkendech, protože mi prostě nic do práce nejede. Je mi 32 let a majitelka obchodu se zvířaty velice zděšeně prohlásila, že jsem stará - oni jsou mladý kolektiv. Mindrák jsem si léčila pár dní a s lítostí si přiznala, že kariéru ve zverimexu zřejmě dělat nebudu.
Jediná návštěva „sociálky", kde se mi pochechtávaly spoluobčanky tmavé pleti, mi také stačila. Rady typu: dej papíry na rozvod a nebo starej ať de dělat na černo. To nemužeš bejt vdaná a starej makat. Si blazen - ti nic nedaj.

Měly pravdu. Protože máme životní minimum, nemáme nárok na nic. Po téhle zkušenosti mě na sociálce nikdo neuvidí.
Pár dní na to nastal můj malérový příděl.
Odešla lednička. Vlastně neodešla, zůstala stát na místě, jenom místo chlazení začala ohřívat. Po sdělení ceny za možnou opravu se mi podlomila kolena. Co teď?To ji mám vyhodit?" Nechápavě jsem zírala na tři roky starou lednici. Můžete si z ní udělat svítící botník!" Zněla odpověď opraváře. A tak lednice putovala do sběrného dvora a úspory se ztenčily díky koupi nové. Za dva dny přestala fungovat pračka. Ač byla v záruce, po 30 dnech servis oznámil, že to není výrobní vada, ale vada vlivem opotřebení, a oprava by stála polovinu pořizovací ceny. Pračku nakonec opravil soused za basu piv. Pravda, jdou jen dva programy, ale hlavně že vypere.

Chrčení a prskot televize mě už nemohl rozházet. Naštěstí to spravila výměna pidi součástky za 700 Kč.
Dvojí vytopení starou sousedkou jsem brala tentokrát bez nadávek a vyplavení sklepa téměř s humorem. Celý víkend jsme kýblovali 20 metráků uhlí, vlastně už mouru do kontejneru. Vidím to pozitivně - takové rodinné fitko. Nové uhlí už je ve sklepě, prasklá stupačka vyměněná, tak co by se víc mohlo stát?
Každému normálnímu člověku nic, ale mně...

Manželovi vypadl mobil a utopil se v betonu. Půl šichty ho celá parta hledala - nenašla. Z manžela jsem odlamovala montérky se ztvrdlým betonem celý večer. Nový nedostane, protože...

Kocour dostal takovou kakandu, že musel na veterinu. Veterinářku jsem neukecala, ať to naúčtuje VZP, a kocourova kakanda mi udělala v peněžence pěkný průvan.

Minulý týden synek usnul ve vlaku a hbitý zlodějíček mu ukradl kytaru i s notama a zpěvníkama. To už byla ta poslední kapka.
Noty jsme sehnali, zpěvníky si napíše znova, ale kde mám vzít na kytaru, to fakt už nevím. Kamarádi ani v příbuzenstvu nikdo kytaru nemá. Kluk je nešťastnej jak šafářův dvoreček a já si marně lámu hlavu.

Protože už mě opravdu nic nenapadá, vysílám SOS k vám. Nemá někdo doma kytaru, kterou už nepoužívá? Klasickou šestistrunku, žádný unikát, jenom aby mohl kluk hrát. Jak prohlásila dcera, při naší situaci si může tak akorát tleskat do rytmu.

kominice
Milá kominice,

věřím, že naše čtenářky nějakou doma vyhrabou."
A vám moc držím palce, aby se dařilo lépe. Však to znáte: Když čert s...e, tak na velkou hromadu". Ale jakmile se jedna věc podaří, smůla se odvrátí. Tak doufejme, že ta darovaná kytara bude tou první věcí.
A aby vašemu synovi čekání na kytaru lépe ubíhalo, posílám mu malý dáreček: Hru kuličku v bludišti.

Reklama