V lednu loňského roku jsme řešili sousedské vztahy čtenářky s nickem Átéčko. Jeden ze sousedů v domě nedodržuje domovní řád a chová se k ostatním zde žijícím lidem bezohledně...

Vzpomínáte si ještě na souseda hulvátova (viz odkazy pod tímto článkem)? Pokud ano, jistě si s chutí přečtete následující dopis čtenářky s nickem Átéčko, která tento problém řeší.

Pro vás, kteří jste věc nesledovali: Čtenářka Átéčko žije ve vlastním bytě. Bohužel v domě je v přízemí pohostinství velmi nízké kategorie, odkud jde stále hluk. Majitel pohostinství absolutně nerespektuje stanovy v domě a zabírá společné prostory na úkor ostatním...

Jaká je situace dnes?

Dopis čtenářky Átéčko

zidleDobrý den!

Nedá mi to a opět vás chci informovat o bydlení v domě se sousedem hulvátem.

Z domu, který jsme si jako nájemníci koupili, se vystěhovali velmi slušní a méně slušní lidé, bydlící do té doby nad a pod námi. Ti první se s námi loučili se slzami v očích, ti druzí měli mezi sebou a sousedem hulvátem nějaké dluhy, tak se vytratili po svém.

Své byty prodali pod cenou, protože díky putyce asi osmé cenové skupiny, kterou provozuje náš starý známý hulvát, cena bytů klesla na polovinu své hodnoty.

A jejich byty i putyku koupil člověk, který se mi hned na první pohled nezdál... Je to známý hulváta a já znám jeho rozvedenou ženu, to je ale jiný příběh...

Tenhle člověk koupil i byt souseda Hulváta. Koupil i jeho hospodu. Slíbil mu, že mu jeho byt prodá zpět za stejnou cenu za pár let... což je nesmysl, oba jsou totiž podvodníci. To ale není můj problém.

Takže soused již není vlastníkem ani bytu, ani hospody – „ďury“ (díry). Ale chová se dále tak, jako by mu patřil nikoliv celý dům, ale celý svět.

Přestože jsme všichni podepsali, co se v domě smí a co ne, tenhle týpek si dělá, co chce. Když vylezlo sluníčko, opět si vynesl své stolečky na chodník před putyku. Manžel zavolal novému majiteli bytu, a ten slíbil nápravu. Ale bohužel. Soused manžela slovně napadl a vyhrožoval jemu i celé naší rodině. Stoleček i židle už na chodníku zůstaly...

Dnes opět situace gradovala. On ten soused má firmu, která pro nového majitele dělá v bytech opravy a zednické práce. Přišli ráno, že budou vysekávat v koupelně a kuchyni zdi, aby se dostali k trubkám, aby se mohly vyměnit za nové.

Soused přišel spolu se zedníkem, který měl ve zdi sekat. Během chvíle mi začal soused nadávat. Nadávky zde psát nebudu, bylo jich hodně a byly hodně vulgární. Bylo to během chviličky, začal se mi vysmívat, jak mluvím potichu, a začal se mi pitvořit do obličeje. Vyhledával a čekal spor. Nejdříve mi nadával do „inteligentek“, poté přešel rovnou do svého hulvátského slovníku. Jenže mě tak lehce nevytočí. Začal třískat pěstmi a kopat do zdi, naznačoval sevřenými pěstmi, jako by mi chtěl dát ránu do obličeje, a přitom mi sprostě a hlučně nadával. Manžel mu nejdříve naznačil, aby nám nevyváděl v bytě a neurážel mě, a soused začal vyhrožovat, že ještě uvidíme, a vše špikoval nadávkami, které slušný člověk neopakuje.

Manžel se na něj rozběhl a soused vystřelil z bytu na schodiště. Běželi za sebou, a kdyby je nezastavil jeden ze zedníků, asi by se fyzicky napadli. Soused ještě řval, že podá trestní oznámení za napadení. Toho se nebojím, ale mám strach, že dá nějakému svému opilému zákazníkovi láhev pančované kořalky, a ten nám poškodí auto.

V jeho putyce se schází i dealeři pervitinu. Jednoho už pustili, druhý je poněkolikáté ve vazbě. (Policista, jeden můj známý, tvrdí, že tuto lokalitu ohledně drog sledují.)

Není lehké tady bydlet. Já nemám v povaze volat na něj ze msty „hygienu“, která by určitě nejeden přestupek našla. Ale vážně nevím, co dál.

Máme podat my trestní oznámení, za vyhrožování? Máme neustále trvat u nového majitele hulvátova bytu, aby si s ním udělal pořádek?

cigareta

Na fotkách posílám důkaz, jak dodržuje soused Domovní řád, že ve společných prostorách je zákaz kouření a zákaz podnikání...

Átéčko

Kam dál? Celý případ sledujeme...

Reklama